Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 15:55
 
1 Ayda Karın Kası Programı
Merak ettikleriniz ve evde karın programları, diyetler ve daha fazlası
EVDE SPOR Haberi
1 Ayda Karın Kası Programı

Evde Karın Kası Antrenmanları

 

Evde zor karın kası antrenmanımızın zor olan kısmına geldik. Geçmiş karın kası antrenmanlarını merak ediyorsanız burayı tıklayın. 

 

Bizi ücretsiz takip etmek için google play uygulumamızı indirebilirsiniz

En basitten en zora 5 farklı antrenmanı resimli olarak sizlere sundum. Bunları spora daha yeni başlayan arkadaşların anlayacağı şekillerde yayımladım. Yanı sırada spora yeni başlamış arkadaşlar, ilk programdan şuanda yayınlayacağım programa kadar hepsini hatasız düzenli bir şekilde yaptıysa oldukça düzgün bir fiziğe kavuşmuş demektir. Antrenmanları yapan arkadaşların aynı zamanda diyetlerine de dikkat etmeleri konusunda kendilerini uyarmama gerek yok diye düşünüyorum. Çeşitli zevkli ve damak tadı olan diyetlere ulaşmak için burayı tıklayın.


Tavsiye: Uyup uymamak size kalmış ve her kafadan bir ses çıkabilir de fakat sabahları aç karnına yapılan mekik hareketleri yüzde 40-45 sonuca sizi daha hızlı taşıyor. Deneyimle sabit. Antrenman bittiktan 30 40 dakika sonrada hafif orta arasü bir kahvaltı yada diyetiniz müthiş sanuçlar çıkaracaktır.

Önemli Not;

10 Günde karın Kası, şeklinde yazılara kesinlikle aldanmayın çünkü buna yaşınız boyunuz kilonuz yağ oranınız herşey etki etmekte 10 günde kas kime göre neye göre tamamen şaçma ve sakatlıkla bitecek bir deneme olur sizin için.


Evde Zor Karın Kası Antrenmanı
 

Yanlara esneme 2x100
Yanalara esneme
Dumbbell yanlara esneme 2x100

Bysicle crunch 4x50

Reverse crunch 4x50
Crunch
Mekik 4x70
Mekik
Plank 2x1 dk

Plank


Merak Ettikleriniz

1) Kadınlarda karın kası ne kadar sürede oluşur

 

Kadınlar erkeklere oranla kas inşaasında bir iki adım geride kalıyorlar. Bunu hormonal ve fiziksel olarak sebebini ikiye ayırabiliriz. Fiziksel ; vücutlarında zaten bir erkekle karşılaştırdığınızda yeteri kadar kas oluşumu yok bu yüzden güçsüzdürler.
Hormonal; Vücutlarında erkeklerdeki kadar testesteron kesinlikle yok buda hem gücsüz hemde daha az kaslı olacakları anlamına geliyor.

2) Karın kası Nasıl yapılır erkek

Karın kası öncelikle diyet işidir. Diyet ve arkasından mekik ve çeşitleri gelmektedir. Tabi azimlide olmak lazım zira en zor şekle giren ve hacim alan bölgedir.

3) Karın kası kaç Ayda çıkar

Karın kası oluşumu yukarda belirttiğim gibi kişinin kilosuna yediğine içtiğine günlük aktivitesine göre değişir. Ama illede örnek ver hocam derseniz. 1.75 boyunde 65-70 kilo aralığında ortalama bir kişi iki ay ve sonrasında güzel bir görüntü kazanmaya başlayacaktır.

4) Karın kası için beslenme

Diyet yapmaktan geçer. Sıradan günlük yiyecekleriniz ile karın bölgesini açamazsınız. He kişinin anatomisi çok iyidir, metabolizması çok hızlıdır ne yerse yakıyordur, bu arkadaşında biraz daha proteine yüklenmesine gerek vardır.

5) Karın kasları isimleri

En bilinen olanı, Rectus Abdominis

Karın kaslarımızın dış kısımları, External Oblikler. 

Internal Oblikler.

Transversus Abdominis.

Hip Flexors.


6) Bayanlarda karın kası yapmak ne kadar sürer

Erkeklere oranla, özel bir anatomik yatkınlığı yok ise, yüzde 30 daha uzun sürer.

7) Karın kası nasıl yapılır kadın

Kadınlarda da erkeklerden farklı bir yöntemi yoktur. Aynı hareketlerle fakat daha uzun ve zahmetli olabilmektedir.

8) 1 ayda karın kası Programı

Yukarıda yer alan program bir aylık bir programdır. Düzenli yapıldığında kesin sonuç alacaksınız az veya çok.
 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı