Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 08:16 Bu haber 685 kez okundu
 
3600 Ek GÖSTERGE İLE İLGİLİ SON AÇIKLAMALAR NE?
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Memurların ekonomik düzeylerini iyileştirecek olan 3600 ek göstergeyle ilgili açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
3600 Ek GÖSTERGE İLE İLGİLİ SON AÇIKLAMALAR NE?

3600 Ek GÖSTERGE İLE İLGİLİ SON AÇIKLAMALAR NE?

 

Son dakika haberler, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Memurların ekonomik düzeylerini iyileştirecek olan 3600 ek göstergeyle ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik; "Benim bildiğim bu konularla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yeni bir bilgi yok. Bu çalışmalar tamamlandığında biz de gereken bilgiyi veririz. Şu an da o konular üzerindeki çalışmalar devam ediyor" diye konuştu. Gündemin nabzı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı devam ettiği sırada gerçekleştirdiği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

 

ÇALILMALAR DEVAM EDİYOR  

 

Yüzbinlerce memuru alakadar eden ve kamu çalışanlarının ekonomik durumlarını yükseltecek olan 3600 ek gösterge ile ilgili AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik şöyle konuştu. Çelik, "Benim bildiğim bu konularla ilgili çalışmalar devam ediyor. Yeni bir bilgi yok. Bu çalışmalar tamamlandığında biz de gereken bilgiyi veririz. Şu an da o konular üzerindeki çalışmalar devam ediyor."

 

3600 EK GÖSTERGE NEDİR?

 

Memurların, aylık maaşının, emekli olduktan sonra alacakları maaşların ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde büyük önemi olan ek gösterge önemli bir unsurdur. Ek göstergenin yüksek olması emekli aylığı ve emekli ikramiyesinin de yüksek olacağı anlamını taşır. Bu sebeple memurlar unvanlarının 1. derece kadrolar için ek gösterge rakamlarının yüksek olmasını istiyorlar. Bundan dolayı da ek göstergesi 3600 olan bir memur ile 2500 olan bir memurun alacağı zam oranı veya maaş miktarı aynı değildir. 3600 ek gösterge yürürlüğe girerse öğretmen, hemşire, din görevlisi ve polislerin maaşlarında artış olacak.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı