Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 10:22
 
5-6 Eylül Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı
Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Son Dakika
GÜNDEM Haberi
5-6 Eylül Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

SON DAKİKA HABERLERİ: Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sokağa çıkma yasağı. Son dakika yükselen virüs sayıları yüzünden sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu, tekrar gündem konusu oldu. İstanbul, Ankara gibi vaka sayılarının hızla yükseldiği büyükşehirlerde ve yanı sıra Anadolu'da, vatandaşlar hafta sonu sokağa çıkma yasağı kısıtlaması olup olmayacağını öğrenmek istiyor.

Hepimizin bildiği üzere salgın dönemlerinin ilk zamanları, hastalığın reaksiyon göstererek bulaşma zinciri oluşturmaması için hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.


5-6 EYLÜL HAFTA SONU YARIN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI, KISITLAMA OLACAK MI?

Geçtiğimiz günlerde Koronavirüs olan kişi sayısının açıklanmasından sonra 5-6 Eylül sokağa çıkma yasağı olacak mı tartışmaları gündemin nabzına oturdu.
son dakika gelişmeleri ise şöyle;

Bakan Koca Ankara'da virüs vakalarının yükseliş eğiliminde olduğunun altını çizmiştir. İstanbul'da da vakaların tırmanışta olduğunu söyleyen Bakan Koca vatandaşları tedbirli olmaya davet etmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara'da vakaların tırmanış eğiliminde olduğunu açıklamıştı. İstanbul'dan çok daha fazla vakanın bulunduğunu söyleyen Koca, kenttekileri tedbire davet etmişti.

Yapılan bu açıklamaların akabinde gözler Ankara'ya çevrildi. Ankaralılar hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmadığını merak ediyordu gerekli açıklamayı yapan Ankara Valisi Vasip Şahin bu denli sokağa çıkma yasağının şu an için gündemlerinde olmadığını bildirdi. Yanısıra "Diğer illere ait de bir sokağa çıkma yasağı şu an için olmayacak." dedi.Dünya Sağlık Örgütü: Grip aşısı olun!

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı