Haber Detayı
25 Nisan 2020 - Cumartesi 10:41 Bu haber 641 kez okundu
 
65 Yaş Ve Üzerine Haftasonu Sokak Izni Mi Geliyor?
Hükümet koronavirüs pandemisi ile ilgili bazı kararları yeniden gözden geçiriyor.
GÜNDEM Haberi
65 Yaş Ve Üzerine Haftasonu Sokak Izni Mi Geliyor?

65 YAŞ ÜSTÜNE HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA İZNİ GELİYOR MU?Son dakika haberleri: 65 yaş üstüne hafta sonu sokak izni geliyor mu! Ayrıntılar haberimizde.
65 yaş üstüne, hafta sonları 3 saatliğine ‘sokağa çıkma izni’ çıkabilir böylelikle 65 yaş üstü vatandaşlar, maske ve mesafe kuralına uyup yürüyüş yapabilirler.
 Hükümet koronavirüs pandemisi ile ilgili bazı kararları gözden geçirirken, AK Parti MYK’da ve bakanlıklarda yapılan toplantılarda, koronavirüs mücadelesine dair değerlendirmelerde bulunuldu. 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağının verilmesi ilk uygulanan kararlardan olduğu için, bu grubu kısmen rahatlatmak ve sürekli evde kalmanın yarattığı psikolojik zorlukları azaltmak maksadıyla yöntem geliştiriliyor.
 Kamuoyunda da bu konuda talepler oluştuğundan, sokağa çıkmanın günde 3 saat olması, maske takılması, sosyal mesafenin korunması koşuluyla hayata geçirilecek. Bu karar, 21 Mart’tan bu yana sokağa çıkamayan 7.5 milyon vatandaşı ilgilendiriyor.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: 65 yaş sokağa çıkma izni, 65 yaş haftasonu izni, son dakika, gündemin nabzı, Koronavirüs, internet haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı