google-site-verifica
Haber Detayı
27 Mart 2020 - Cuma 17:48 Bu haber 849 kez okundu
 
65 Yaş ve Üzerine WhatsApp Eğitimi
Kimler faydalanabilir? Bu eğitimlerden nasıl faydalanılır?
TEKNOLOJİ Haberi
65 Yaş ve Üzerine WhatsApp Eğitimi

65 Yaş ve Üzerine WhatsApp Eğitimi


WhatsApp, 65 yaş ve üzeri vatandaşları görmeye alıştığımız yerlerden biri değil. Daha çok sokaklarda veya parklarda aktiviteler yapan ve emekliliklerini yaşayan yaşlıların WhatsApp’ta ne işi var? Dediğinizi duyar gibiyiz. 
Son birkaç aydır tüm dünyayı etkisi altına alan koronovirüs nedeni ile tüm evlerde güvenli ortamlar oluşturulmaya ve virüs ile temas etmemeye çalışılıyor. Camilerde, sokaklarda görmeye alıştığımız yaşlılarımız da bu salgın nedeni ile evlere kapanmak zorunda kaldı. 

Ülkemizde 65 yaş ve üzeri yaşlı kesimin çok büyük bir bölümü ilkokul mezunu veya okul okumamış kimselerdir. Kendi güvenliğimiz için evde kaldığımız son günlerde 65 yaş ve üzeri için WhatsApp eğitimi verilmeye başlandı. Eğitimi sağlayan kaynak ise Realme. Çok bilinmese de ülkemizde telefon piyasasına yakın zamanda giriş yapan Realme telefonları ile pazarda kendine yer bulmaya çalışıyor. 

Şu sıralar Realme ise ilginç bir eğitim vermeye başladı. 65 yaş ve üzeri için sokağa çıkma yasağının başlaması ile birlikte yaşlıların evden iletişim kurmalarını sağlamak adına WhatsApp eğitimi vermeye başladı. 

Evde kendilerini güvende tutmaya çalışan birçok kişi için internet pek yabancı bir teknoloji olmasa da yaşlılar için oldukça başka bir dünya. 


Eğitimden Kimler Faydalanabilir?


Realme tarafından verilen WhatsApp eğitiminden 65 yaş ve üzeri herkes yararlanabilir. Eğitime katılmak isteyen kişilerin ise Realme telefon kullanma zorunluluğu yok. Kişiler hangi telefon marka ve modelini kullanırsa kullansın WhatsApp eğitimlerinden faydalanabilecek. 

"#evdekal" çağrısı kapsamında başlatılan WhatsApp eğitimleri 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı bulunan yaşlılarımızın iletişim ihtiyaçlarını az da olsa karşılamayı hedeflemekte. 


Realme WhatsApp Eğitiminden Nasıl Faydalanılır?


Realme WhatsApp eğitimi imkanından faydalanmak isteyen vatandaşlar 0 850 433 85 88 numaralı hat ile destek alabilirler. Realme danışman hattı olarak hizmet veren bu numaradan WhatsApp eğitimlerine katılabilirsiniz. 

Destek hattından 65 yaş ve üzeri vatandaşlara öncelikle telefonlarının mobil internet kullanımını açma, tuş kilidi kullanımı, WhatsApp uygulamasını indirme, kurma ve kullanma eğitimleri verilmekte. 


Eğitimin hedefi ise sokağa çıkma yasağı olan yaşlılara iletişim kurma imkanı sağlamak.

 

 

HUAWEİ WATCH GT2E HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ!
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Son dakika internet haber, web haberi, internet haberleri, realme, #evdekal, Realme WhatsApp eğitimi, whatsapp eğitimi, realme danışman hattı, çıkma yasağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı