Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 14:07 Bu haber 396 kez okundu
 
IKEA'da Tesettürlü Çalışana Saldırı
IKEA,dan Tesettürlü Çalışan Görmek İstemeyen Müşteriye yüzyılın cevabı.
GÜNDEM Haberi
IKEA'da Tesettürlü Çalışana Saldırı

IKEA,dan Tesettürlü Çalışan  Görmek İstemeyen Müşteriye yüzyılın cevabı. İkea, 'Bir Daha Mağazaya Gelmeyeceğini' Söyleyen müşteriye yüzyılın cevabını verdi. 

Günümüzde hâlâ bazı Avrupa ülkelerinde tesettür istenmeyen bir olguyken mobilya kralı IKEA, Müslüman bir çalışanını savundu. 

 

BİR DAHA MAĞAZAYA AYAK BASMAM

 

Geçtiğimiz hafta IKEA'nın İsviçre Aubonne'daki bir müşterisi, internet üzerinden İkea'ya bir yazı gönderdi. Yazıda; "Başörtülü bir çalışanınızın olması üzücü. Bir daha o mağazaya ayak basmayacağım" diye yazdı. 

IKEA ise müşterisinin bu tavrı üzerine, müşteri kaybetme telaşı yaşamadan kendisine tokat gibi bir cevap verdi!

 

YÜZYILIN CEVABI

 

IKEA'nın cevabı ise şu şekilde: "Şirketimizin değerleri açıktır: Kökeni, dini veya cinsel yönelimi ne olursa olsun herkese saygı ile yaklaşıyoruz. Bir insanı kıyafeti üzerinden yargılamadan önce onu tanımalısınız. Biz ön yargılı davranmadık ve bahsettiğiniz çalışanımız herkes tarafından sevilen ve sayılan biri. Bu yüzden sizin açıkça ayrımcılık yapan yorumunuzu hoş karşılamıyoruz. Böyle fikirlere sahip birinin de mağazamıza gelmemesine üzülmüyoruz."

 

SOSYAL MEDYADAN DESTEK

 

IKEA'nın verdiği bu cevap üzerine yorum kısmına tebrik mesajları yağdı. Pekçok kişi IKEA'ya 5 yıldız vererek oy kullandı. Sosyal medya IKEA'nın yanıtına destek verdi. 

Destek verenlerin yanısıra bunun orta sınıflı Müslüman kesimi İkea'ya çekmeyi amaçladığını, bunun sadece bir ticari planlama olduğunu düşünenler de vardı.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı