Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 11:10
 
Pürüssüz Cilt İçin Ne Yapımalı
12 değişik yöntemle cildiniz ipeksi bir görünüme kavuşsun. Kahve maskesi nasıl yapılır, Şeker peelingi evde yapımı, Beyazlatan süt maskesi
SAĞLIK Haberi
Pürüssüz Cilt İçin Ne Yapımalı

Pürüssüz Cilt İçin Ne Yapımalı

 

Kahve maskesi nasıl yapılır

Şeker peelingi evde yapımı
Beyazlatan süt maskesi

 

Peeling, cildi temizlemek ve ölü derilerden arındırmak için, belli aralıklarla özellikle yüz bölgesine uygulanılması gereken bir uygulamadır. Evde hazırlanabilecek peelingler, kolaylıkla yine ev koşullarında uygulanabilmektedir. 

 

Şeker Peelingi Evde Yapımı

Zeytin yağı maskesi nasıl yapılır

Zeytinyağı, minik bir kase içerisine toz şekerle karıştırılmalıdır. 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı ile 1 yemek kaşığı toz şeker kullanarak oluştuğumuz karışımımızı temizlenen cilde uygulamak gerekiyor. Bu karışımı haftada 3 kere, dairesel hareketler ile uygulayabilirsiniz. Sonrasında ılık su ile durulayarak cildinizi temizleyebilirsiniz.

 

 

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır

Salatalık maskesi nasıl yapılır

Salatalık da cildi yenilemek ve arındırmak için oldukça etkili olan sebzelerden biri. 2 adet orta boy salatalık ile oluşturacağınız karışıma bir adet yumurtanın akını, bir limonun yarısının suyunu ekleyerek güzel bir peeling maskesi elde edebilirsiniz. Salatalıkları rendelemek gerekiyor arından yumurtanın akını ve limon suyunu ekleyerek karıştırın. Yüzüne uyguladıktan sonra yaklaşık 15 dakika içinde kuruyacaktır. Nazikçe çıkarıp, yüzünüzü ılık su ile durulamalısınız.

 

 

Beyazlatan Süt Maskesi

Süt ve toz seker maskesi nasil yapilir

Bu tarifimizde süt ve toz şeker kullanıyoruz. 1 yemek kaşığı süt, 1 yemek kaşığı toz şeker ile 1 yemek kaşığı zeytinyağını yarım limonun suyu ile karıştırarak uygulayacağımız bu yöntemde macun kıvamında bir karışım elde ediyoruz. Bu karışımı yüze ve boyuna dairesel hareketlerle uygulayabiliyorsunuz. Ilık suyla cildinizi durulayabilirsiniz. 

 

 

Ananas ve Bal Maskesi Nasıl Yapılır

Ananas bal maskesi nasıl yapılır

Ananas ile de pürüzsüz bir cilt elde etmek mümkün. 3 dilim ananas ile, 1 yemek kaşığı bal kullanıyoruz. Ananası bal ile beraber blenderdan geçirdikten sonra temizlediğiniz yüzünüze dairesel hareketler ile uygulayabilirsiniz. Ardından ise ılık su cildinizi durulayabiliyorsunuz. 

 

 

Mercimek Maskesi nasıl yapılır

Mercimek maskesi nasıl yapılır

Mercimek ise siyah noktalar için oldukça yararlı. 1 yemek kaşığı mercimek, 1 yemek kaşığı pirinç ile birlikte içine 1 yemek kaşığı kil ve biraz nemlendirici krem ile karıştırıldığında oldukça kullanışlı bir maske elde etmiş oluyoruz. Mercimek ile pirinci ilk olarak blenderdan geçirmemiz gerekmekte. Ardından üzerine kili ve nemlendirici kremi ekliyoruz. Uygulamadan sonra cildinizi mutlaka ılık su ile temizlemelisiniz. 

 

 

Yoğurt Maskesi Maskesi Nasıl Yapılır

Yoğurt maskesi nasıl yapılır

Bu tarifte ise yoğurt kullanıyoruz. Yoğurtla beraber cildimizin ferahlamasını sağlıyoruz. 4 yemek kaşığı yoğurdu, 4 yemek kaşığı bal ile birleştirerek içine 1 yemek kaşığı da tuz ekleyerek karışımı elde edebiliriz. Yoğurt, bal ve tuzu karıştırdıktan sonra yüz bölgesinde, göz çevresinden ve ağız çevresinden uzak durarak uygulanmalı. 5-10 dakika beklettikten sonra yüzünüzden temizleyerek çıkarabilirsiniz. 

 

 

Kahve Maskesi Nasıl Yapılır

Kahve maskesi nasıl yapılır

Son yıllarda kahve ise peeling için oldukça popüler bir malzeme haline gelmiş bulunuyor. 1 yemek kaşığı kahve telvesini, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile beraber karıştırıp, temiz cilde uygulamak gerekiyor. Ardından su ile birlikte durulamalısınız.

 

 

Karbonat ve Su Maskesi Nasıl Yapılır

Karbonat ve su maskesi nasıl yapılır

Minik bir kasenin içine karbonat ve suyu ekleyip karışımımızı elde ediyoruz. Bu karışımı yuvarlak hareketler ile yüzümüze uygulayabiliriz. 1 yemek kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı ile oluşturulacak karışımı hem cildinizdeki pürüzlü yüzeyi yok etmek için hem de cilt lekelerinizi gidermek için kullanabilirsiniz. Ardından ılık su ile cildinizi durulayabilirsiniz. 

 

 

Yulaf ve Elma Sirkesi Maskesi Nasıl Yapılır

Yulaf maskesi nasıl yapılır

1 yemek kaşığı yulafa, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek ardından, 1 yemek kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı ılık su ile de peeling elde etmek mümkün. Elma sirkesi başlı başına zaten cilde etkiliyken, bu karışım hem ciltteki pürüzlere iyi gelecek hem de cildinizin canlandığını hissedeceksiniz. Karışımı elde ettikten sonra yüzünüze hafta 1 uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra ise yine ılık suyla durulamak yeterli olacaktır.

 

 

Mısır Unu Maskesi Nasıl Yapılır

Mısır unu maskesi nasıl yapılır

Hem cildi temizlemek hem de gözenekleri sıkıştırmak için, mısır unu kullanabiliyoruz. 2 yemek kaşığı yoğurdu 2 yemek kaşığı mısır unu ile bir limonun yarısının rendesini karıştırarak elde ettiğimiz macun kıvamındaki karışımı yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. Ilık su ile durulamak gerekiyor.

 

 

Aloe Vera Maskesi Nasıl Yapılır

Aloe vera maskesi nasıl yapılır

Aloe Vera ise son zamanların en popüler cilt düzenleyici malzemesi haline gelmiş durumda. 1 yemek kaşığı aloe vera yağını, 1 yemek kaşığı toz şeker ile karıştırdıktan sonra temiz cildinize dairesel hareketlerle uygulayabilirsiniz. İsterseniz aloe vera yağı yerine, aloe veranın yaprağının içindeki jeli çıkarıp toz şekerle karıştırdığınızda da bu karışımı elde etmek mümkün. 

 

 

Badem İçi İle Yapılan Maskesi Nasıl Yapılır

Badem için maskesi nasıl yapılır50 gr badem içini, su ile birleştirerek blenderda çektikten sonra ortaya çıkan karışımı yüzünüze uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra ise bol su ile durulanması gerekmekte.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sıvı yüz germe nedir

Sıvı Yüz Germe Nedir?

 

Sac cikarma

Bitkisel Saç Çıkartma Yöntemi

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı