Haber Detayı
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 19:22
 
Aamir Khan, Yeni Filmi İçin Türkiye’ye Geliyor
Aamir Khan Türkiye'ye geliyor
FİLM & DİZİ Haberi
Aamir Khan, Yeni Filmi İçin Türkiye’ye Geliyor

Aamir Khan Yeni Filmi İçin Türkiye'ye geliyor 

 

Aamir Khan Türkiye'ye geliyorKültür  ve Turizm Bakanlığı, Hindistanlı aktör, yapımcı ve yönetmen Aamir Khan 'ın Türkiye'ye geleceğini açıkladı. 

Aamir Khan 'ın son filminin çekimleri Covid-19 nedeniyle Hindistan'da yarıda kalmıştı şimdi ise 1994 ABD yapımı 'Forrest Gump 'ın uyarlaması olan son filmi 'Laal Singh Chaddha'yı tamamlamak üzere Türkiye'ye geliyor.

Aamir Khan, 2017 yılının Ekim ayında Türkiye’de gösterime giren ‘Superstar’ adlı filmin tanıtım çalışmaları kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın konuğu olarak Türkiye’ye gelmişti. Aamir Khan, hayranları tarafından Ankara ve İstanbul’da yoğun ilgiyle karşılanmıştı.

Türkiye’ye ilk ziyaretinden memnun kalan Aamir Khan yeni filmi için de Türkiye’yi tercih etti.

Filmin çekimlerinin büyük bir kısmı Türkiye´de gerçekleşecek. Ön hazırlıklar için Khan ve yapım ekibi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle ağustos ayında Türkiye’ye ziyaret gerçekleştirecek. Ekim ayında başlanması planlanan çekimler tahmini 40 gün sürecek. Yapımcılığını ve başrolünü Aamir Khan’ın üstlendiği ‘Laal Singh Chaddha’ filminin yönetmeni ise Advait Chandan.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı