Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 11:09 Bu haber 375 kez okundu
 
ABD askerleri Iraktan çıkıyor mu?
Abd bizim misafirimiz olan Iranlı general ve başakan yardımcısını öldürerek aptallık yaptı.
DÜNYA Haberi
ABD  askerleri Iraktan çıkıyor mu?

ABD askerlerinin Irak'tan çıkarılması için gerekli çalışmalar yapıldı

 

Son dakika gündemin nabzı'nda Irak hükümeti başbakanı, ABD güçlerinin ülkeden çıkarılması için gereken çalışmayı hazırladıklarını duyurdu. Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi'nin Askeri Sözcüsü Abdulkerim Halaf, basın bildirgesi yayımladı. Son dakika edinilen bu bildirgeye göre, "ABD askerlerinin Irak'tan çıkarılması için gerekli plan ve mekanizmaları hazırladık." diye ifade etti fakat Halaf, söz konusu mekanizmaya ilişkin detaylardan bahsetmedi.

 

DEAŞ karşıtı koalisyon birlikleri ülkede kalabilir

 

DEAŞ karşıtlarının Irak'taki durumuna da değinen Halaf, söz konusu bu güçlerin Irak askerlerine eğitim ve danışmanlık hizmeti için ülkede kalmalarına izin verebileceğini ifade etti. Aynı zamanda Halaf, "Hükümet, koalisyon güçlerinin hareket alanını sınırlandırdı. Şu an hiçbir şekilde hareket etmelerine izin verilmiyor." ifadelerin yer verdi.

 

İranlı general ve Başkan yardımcısı bizim misafirimizdi

 

Son dönem olan İranlı General Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el-Mühendis'in ABD'nin saldırısında öldürülmesine ilişkin konuşan Halaf, "Bu yapılan, hoş görülmeyen bir aptallıktır. Süleymani, bizim konuğumuzdu ve hedef alınamaması gerekirdi." değerlendirmesiyle gündemin nabzı'na oturdu.

 

Bizi tehdit etmeyin

 

Abdulkerim Halaf, Amerika Başkanı Trump'ın Irak'a yönelik yaptığı açıklamalara da "Trump'ın Irak'ı yaptırımlarla tehdit etmesi doğru bir tutum değil. Irak hükümetu, ABD ile ekonomik olarak iş birliğini sürdürecek." şeklinde sözlerini tamamladı.

 

ABD İranı açık açık tehdit etti. TIKLAYIN

 

Iran Beled üssüne füzeli saldırı yaptı. TIKLAYIN

 

Bütün Dünya teakkuzda. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: ABD, , askerleri, Iraktan, çıkıyor, mu?, son dakika, gündemin nabzı, günde
Yorumlar
Haber Yazılımı