Haber Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 12:29
 
ABD Başkanı Donald Trump'a Suikast
Amerika'nin Florida eyaletinde görevli Palm Beach polisi, Donald Trump'ın evine çok yakın bir mesafede bulunan Flagler Memorial Köprüsü'nde, üzerinde bıçaklar taşıyan İran uyruklu bir vatandaş gözaltına aldı.
DÜNYA Haberi
ABD Başkanı Donald Trump'a Suikast

Son dakika gündemin nabzı, Amerika'nin Florida eyaletinde görevli Palm Beach polisi, Donald Trump'ın evine çok yakın bir mesafede bulunan Flagler Memorial Köprüsü'nde, üzerinde bıçaklar taşıyan İran uyruklu bir vatandaş gözaltına aldı. İran uyruklu bu şahıs gelen bir ihbar üzerine yakalandı ve ardından soruşturma başlatıldı. Şahsın isminin Mesut Yarzeveli olduğu tespit edilen İran vatandaşı'nın arabasının ise Palm Beach Uluslararası Havalimanı'nda bulunduğu öğrenildi. Aracın neden orada bulunduğu ise henüz tespit edilemedi.


Üzerinden 2 bin dolar ve bıçak çıktı


Polis, göz altına aldıkları şüpheli şahsın üzerinden bıçaklar ile birlikte 2 bin 200 dolar çıktığını ve soruşturmanın hala devam ettiğini belirtti.


ABD Başkanının evine yakın mesafede yakalandı


Şahsın göz altına alındığı Flagler Memorial Köprüsü, ABD Başkanı Trump'ın Maralago Resortu'ndan 6,5 kilometre uzakta yer alıyor.Trump'un başına rekor ödül konmuştu


İrandan gelen açıklamada ABD Başkanına suikast gerçekleştirene rekor para ödülü olan 80 milyon dolar verileceği duyrulmuştu. 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı