Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
01 Mart 2020 - Pazar 01:55 Bu haber 513 kez okundu
 
ABD'de Covid 19 Vakkası Can Almaya Başladı
ABD Başkanı Donald Trump Normal Bir Virüs Gibi Davranın Demişti.
SAĞLIK Haberi
ABD'de Covid 19 Vakkası Can Almaya Başladı

Kovid 19 yani bilinen adıyla korona virüsü Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkmıştı ve binlerce insanın ölümüne neden olmuştu. Ayrıca Kovid-19 tüm dünyayı sarsmaya devam ediyor. ABD Başkanı Trump'ın 'Normal bir grip gibi davranın' kovid 19 için ABD'de de can aldığı öğrenildi. Santa Clara İlçesi Sağlık görevlisi ve yine Halk Sağlığı departmanı Dr. Sara Cody, ''Bu vaka bize virüsün yayılma derecesini göstermektedir. Fakat şuan tam olarak ne kadar hasta var bilmiyoruz. Az da olabilir. Çokta. En azından mümkün olduğunca yayılmayı yavaşlatmak için önemli ek önlemler almaya başlamamız gerekiyor' diye ifade etti. Şimdiye kadar bölgede 66 Kovid-19 vakası bulundu.KOVID ILE ILGILI TRUMP'TAN İLK AÇIKLAMA GELDI

Dün akşam üzere Başkan Donald Trump, ülkedeki ilk kovid 19 kaynaklı ilk ölümün ardından beyaz Saray'da basına demeç verdi. ABD Başkanı Donald Trump, 'Tedavi gören 22 hastamız var. Hayatını kaybeden kişi 50'li yaşlarının sonunda bir kadındı; ABD'de daha fazla Koronavirüs vakası görülmesi olası' diye ifade etti.


'İRAN'I ZİYARET EDEN HİÇ KİMSE ABD'YE ALINMAYACAK'

Yardımcı Mike Pence ise, 'İran'dan gelenlere uygulanan seyahat yasağı dışında son 14 günde İran'ı ziyaret etmiş hiçbir yabancı ülke vatandaşı ABD'ye alınmayacak' dedi ve Yardımcı Pence, 'Amerikalılar'ı koronavirüsten en fazla etkilenen İtalya ve Güney Kore'ye seyahat etmemeleri konusunda uyarıyoruz' diye ifade etti.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: ABD'de, Covid, 19, Vakkası, Can, Almaya, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı