Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 13:51
 
ABD: ÜÇ AYAKDAN OLUŞAN KORKUNÇ KKTC PLANI
Gündemin nabzı, 450 yıllık yerleşim tarihi bulunan Türk yurdu olan Kıbrıs, korkunç bir amelle karşı karşıya kalmış durumda
GÜNDEM Haberi
ABD: ÜÇ AYAKDAN OLUŞAN KORKUNÇ KKTC PLANI

ABD ve Eksenindeki Ülkelerin KKTC Üzerindeki Planı Ne?

 

Gündemin nabzı, 450 yıllık yerleşim tarihi bulunan Türk yurdu olan Kıbrıs, korkunç bir amelle karşı karşıya kalmış durumda. Bir taraftan kıbrıs Ada'sında Türklerin nüfusu sistemli bir şekilde azaltılmaya çalışılırken, öbür taraftan Rum kesiminin yerleşim sahalarını genişletme planları saklanmadan dile getiriliyor. Bölgeyi şekillendirmek askeri gücünü ve varlığını Balkanlar da arttıran, Girit’teki ABD’nin kesin hedefinde KKTC ve aynı zamanda da Rum tarafında askeri üsler kurmak yatıyor.

 

İLK HEDEF KKTC

Gündemin nabzı, Büyük Doğu Akdeniz planı, ABD, İsrail, Fransa, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'ın da içlerinde yer aldığı büyük bir ittifak, Türkiye’yi karşısına alarak adımlarına hız vermekte. Bölgede Türkiye'nin stratejik üstünlüğünü ve zengin hidrokarbon kaynaklarını ele geçirme çabasında olan ABD ve ekseninde dört dönen ülkeler, Ada’daki yüzde 36,6'lık kontrolü elinde tutan KKTC ve nüfusunu, karşısında büyük sorun olarak görüyor ve öyle hareket ediyor. Yanı sırada bu engel - leri kaldırmak için hazırlanan akıl almaz planlar ağır emin bir şekilde müzakere masasına yatırılıyor.

 

İLK PLAN ; TOPRAKLAR KÜÇÜLECEK

Akıllarınca ‘çözüm’ adı altında KKTC’ye dayatılmaya çalışılacak olan ilk başlık, toprak tavizi. Şuanda Kıbrıs Türk adasının yüzde 36,6’sını kontrol altında tutan KKTC, bir parça toprağa sıkıştırılmaya çalışılıyor. Birleşmiş Milletler (BM) kulislerinde taksimleştirilmiş haritalarda Türkleri İskele, Lefkoşe, Girne, üçgenine hapsederek topraklarına el konulmak isteniyor. Çizilen haritaya göre, Güzelyurt, Lefke, Değirmenlik, Vadili, Aslanköy ve Maraş’ın da Rum kesimine devrini öngörüyor.

 

İKİNCİ PLAN; DEMOGRAFİ İLE OYNANACAK

Kıbrıs’daki Türk varlığı üzerine hazırlık yapılan korkunç planın ikincisinde ise, demografik yapı bulunmakta. Akıllarınca çözüm diye dayatılacak olan İskele, Girne, Lefkoşa, bermuda şeytan ücgenine sıkıştırılmak istenen Türklerin nüfuslarınında azaltılması hedeflenen planlar arasında. Mezakerelere Türklerin, Ada’daki toplam nüfusunun yüzde 20 ile sınırlı kalması sağlanmaya çalışılıyor.

Kıbrıs Türk kesimine girmeye provakatif eylemler ile çalışan Rumlara Mehter Marşı dinletildi.

KKTC'de yapılan seçimlerin ikinci tura kalması üzerine Rum tarafı sınır kapılarında provakatif hareketler ile Mustafa Akıncı'ya destek eylemleri düzenlediler. Türkler dr karşılık olarak provokatörlere Mehter Marşı açtılar.

 

ÜÇÜNCÜ PLAN: TÜRKSÜZLEŞTİRME HEDEFİ

Ada’yı -tamamen Türklerden almak-. Planının üçüncü aşamasında ise, Ülkemizden giderek KKTC vatandaşlığı alan ve yanı sırada vatandaşlık bekleyen 30 bine yakın insan oluşturuyor. Kıbrıs Türklerinin dayatılan bu aşamalı planlarda Ada’dan sürülmesi öngörülüyor. Amerikanın bölgeyi, kendi askeri üssü olacak şekle getirmekde diğer senaryolar arasında. Türkiye’nin bölgedeki garantörlük hakkı ve Türk askeri varlığının bölgede neden bulunduğunun sorgulanmaya başlamasının altında bu planlar yatıyor. Türkiye askeri varlığının sonlandırılmasının ardından Kıbrıs adasının tam olarak Amerikan garnizonu haline çevirilmesi planlanıyor. ABD, bölgeyi rahat kontrol edebilmek için Girit'teki askeri varlığını Rumlarla yaptığı anlaşmalar ile arttırarak açıkça gözler önüne seriyor.

Kıbrısta bulunan bir Türk sendikasında görevli Ş.E.'nin yaptığı açıklama, kafaları karıştırıp herkesi şoke etti: "Türkiye, Rumlara yönelik etnik temizlik yaptı" dedi. Ş.E. Rumlara yönelik etnik temizlik ve asimilasyon yaptığını ileri sürdü.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı