Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
04 Ekim 2020 - Pazar 09:08
 
Abisinin Motorunu Çaldırmamak İçin Balkondan Atladı
Hırsızları görür görmez önlerine atladı
GÜNDEM Haberi
Abisinin Motorunu Çaldırmamak İçin Balkondan Atladı

Abisinin Motorunu Çaldırmamak İçin Balkondan Atladı


Genç kız balkondan atladı. Antalya'da genç bir kız, abisinin motosikletini çalmaya çalışan hırsızları görür görmez balkondan atladı. Genç kızın kendilerine doğru koşduğunu gören hırsızlar, motosikleti bırakıp olay yerinden kaçtı. Aile, kameraya takılan görüntüler ile şüphelilerden polise giderek şikayetçi oldular.

 

O Anlar Saniye Saniye Güvenlik Kameralarına Yansıdı

 

Olay Antalyanın Kepez ilçesine bağlı Teomanpaşa mahallesinde 30 Eylül Çarşamba öğlen 13.30 sıralarında gerçekleşti. Kimliği henüz belirlenemeyen 2 kişi park halinde bulunan motoru çalmak için bir evin bahçesine girdi. Hırsızlardan biri bahçe kapısını açtı ve diğeride motoru çalıştırıp üstüne bindi. O esnada evde olan ve motorun sesini duyan genç kız camdan bakınca hırsızları gördü.


Kaçan Çocuklardan Birinin Düşürdüğü Terliği de Sakladı


Ayşe K., motor hırsızlarına müdahale edebilmek için evin 1´inci kattındaki penceresinden bahçeye hiç düşünmeden atladı. Bir anda genç kızı karşılarında gören hırsızlar neye uğradığını şaşırdı. Bu şaşkınlıkla genç kızın kendilerine doğru hamle yapması üzerine motosikleti orada bırakıp kaçtılar. O anlarda evin kameraları kayıttaydı. Ayşe K. olay anını şu şekilde anlattı, “Çocuğun gelip kapıyı açtığını gördüm. Görür görmez önlerine atladım. Hırsız olduklarını tahmin ettim. 2 kişilerdi. Birisi 15-16 yaşlarındaydı, diğeri 12 yaşlarında falandı. Motosiklet abimindi . Amacım onları tutup polise teslim etmekti. Abimin motorunu kurtarmak için atladım. Abim o sıra uyuyordu. Orada hiç korkuyu düşünmedim. Beni görünce üzerime sürmeye çalıştılar” diye ifade etti. Ayşe K. motosiklete kilit vurduklarını, kaçan çocuklardan bir tanesinin düşürdüğü terliği de sakladığını belirtti.


İLGINİZİ ÇEKEBİLİR! 
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı