Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 13:24 Bu haber 401 kez okundu
 
AKOM'dan yeni uyarı! İstanbul'da 3 gün kar ve fırtına var.
AKOM'dan son dakika olarak duyurulan uyarıya göre İstanbul’u, 6 Şubat Perşembe gününden itibaren soğuk, kar yağışlı ve fırtınalı bir hava bekliyor.
GÜNDEM Haberi
AKOM'dan yeni  uyarı! İstanbul'da 3 gün kar ve fırtına var.

Son dakika, haberler, gündemin nabzı. AKOM'dan yeni uyarı! İstanbul'da 3 gün kar ve fırtına var. AKOM'dan son dakika olarak duyurulan uyarıya göre İstanbul’u, 6 Şubat Perşembe gününden itibaren soğuk, kar yağışlı ve fırtınalı bir hava bekliyor. Yetkililer, 3 gün süreceğini tahmin ettikleri yağışlı hava boyunca sürücü ve yayaları don ve buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 

 

İSTANBULDA BUGÜN HAVA SICAKLIĞI

 

İstanbul’da bugün hava sıcaklığı 15 dereceye kadar yükseldi, gün boyu havada çoğunlukla bulutlu bir gökyüzünün hakim olması bekleniyor. Mevsim normallerinin üzerinde 14 ila 17 derecede seyreden hava sıcaklıklarının, 5 Şubat Çarşamba gününe kadar devam edip sonrasında yerini kar yağışına bırakacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AKOM verilerine göre; Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin tamamına yakın bölümünde Sibirya kökenli soğuk ve yağışlı havaların etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının 8-12 derece birden azalacağı tahmin ediliyor.

 

 

HAVA SICAKLIKLARININ 3-6 DERECENİN ALTINDA OLACAĞI TAHMİN EDİLİYOR

 

Çarşamba yer yer kuvvetli sağanak yağış görülecek, Perşembe sabah saatlerinden itibaren de Pazar gününe değin aralıklarla kar şeklinde yağışların olacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da hava sıcaklığı 6-10 Şubat tarihlerinde mevsim normalleri olan 3-6 dereceni altında olması hesaplanıyor. İstanbul’da daha önce şehrin yüksek ve kırsal kesimlerine yağan kar yağışı, bu kez şehir merkezinde de görülecek.

 

 

PERŞEMBE-PAZARTESİ BUZLANMAYA DİKKAT

 

Vatandaşlar Perşembe-Pazartesi günleri arasında olabilecek don ve buzlanmaya karşı dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarıldı. Yetkililer, olabildiğince toplu taşımanın kullanılması; muhtemel su baskını, göllenme, sel, taşkın, ağaç ve direk devrilmesi, çatı ve tabela uçması, soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı da dikkatli olunması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı