Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
12 Eylül 2020 - Cumartesi 22:30
 
Ankara'da Kum Fırtınası
Polatlı da kum fırtınası ile birilkte gökyüzünde devasa toz bulutları meydana geldi.
GÜNDEM Haberi
Ankara'da Kum Fırtınası

Ankara'da Kum Fırtınası

Ankara'da kum fırtınası. Haymana ve Polatlı ilçelerinde saat 15.00 civarında rüzgarın etkisiyle kum fırtınası yaşandı. Bir anda etkisini gösteren fırtına ile gökyüzünü toz bulutu sardı. Polatlı da kum fırtınası ile birilkte gökyüzünde devasa toz bulutları meydana geldi.

Fırtına ile ev ve iş yerlerinin çatıları uçtu, bazı ağaçlar devrildi, elektrikler kesildi. Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından açıklama yaparak; "Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgâr olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başkaca bir can yada mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır." diye yazdı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise yaptığı açıklamada; Ankara'nın batı kesimleri için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yaptığı açıklamada; Önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara'nın batı ve kuzey kesimlerinde (Polatlı, Ayas, Beypazar, Güdül, Kızılcahamam) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağının tahmin edildiği ve meydana gelmesi muhtemel olan ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı halkı dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı.


İngiltere İle Doğu Akdeniz'de Ortak Eğitim Tatbikatı
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı