Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 19:19
 
Ankara sivas hızlı tren ne zaman açılacak
Yht de Son Durum
EKONOMİ Haberi
Ankara sivas hızlı tren ne zaman açılacak

Ankara Sivas hızlı tren ne zaman açılacak

 


Ankara Sivas Hızlı Tren seferleri ne zaman başlayacak?

 

 

Hızlı tren istanbul Sivas kaç saat?

 

Son dakika haberleri. Ankara Sivas hızlı tren ne zaman açılacak? Ankara Sivas Hızlı Tren seferleri ne zaman başlayacak? 405 km'lik Sivas Ankara demiryolu seyahat suresi 10 saatten, ortalama 2 saate, İstanbul-Sivas arası ise, 5 saate düşecek.

Yozgat Ankara hızlı tren kaç saat?

Yurdu Demir ağlarla ören YHT Ankara Sivas projesi bittiğinde, aynı hat üzerindeki Ankara-Yozgat arası da takribi, 55 dakikaya düşmüş olacak

Ankara Sivas hızlı tren hattı hangi firma yapıyor?

Ortalama maliyeti 493.560.634 lira olan projeye 289.833.710 lira teklif vererek ihaleyi Doğuş İnşaat firması kazanmıştı. İhaleye katılan firmalar sırasıyla;


Akyapı İnşaat

Acciona

Dalgıçlar – Nuhoğlu İnşaat

Güven – Fermak – Koçoğlu İnşaat

Gülermak A.Ş. – Condotte

Mapa – Limak – Kolin – Cengiz İnşaat

Mürsel İnşaat – Yertaş İnşaat

Nurol İnşaat

Özka İnşaat

Porr Bau – Altındağ İnşaat

Tekfen İnşaat

Tisan – Açılım – Seza İnşaat

Vianini – Peker İnşaat

Yapı Merkezi

YSE Yapı


Bakan Adil Karaismailoğlu

Yüksek hızlı trenler hakkında değerlendirmede bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyeleri yemekli toplantıda bir araya geldi komisyona ait üyelerin soru, görüş ve önerilerini yanıtladı.

Yatırımlar Sürecek

Son yıllarda demir yolu yatırımına önem ve ağırlık verdiğini belirten Karaismaioğlu, Bakanlığın proje ve yatırımlarının sunumunda şunları izah etti. "Yatırımlarda demir yolu biraz daha yukarı çıkıp kara yolu biraz daha aşağı inecek ama özellikle Anadolu'daki kara yolu yatırımlarımız devam edecek. Dengede tutarak yatırımlarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Bakan Karaismailoğlu, yapılan bu demir yolu yatırımlarının maaliyet ve iş gücü olarak zaman alan işler olduğunu belirterek;

Yht de Son Durum

"Yazın Ankara-Sivas hattı'nı hizmete açacağız. Konya'yı Karaman'a bağlayacağız. Bursa'yı Ankara-İstanbul hattına bağlamak için çalışmalar devam ediyor. Mersin-Gaziantep arasında yine altyapı çalışmaları devam ediyor. Üstyapı ihalesini de yaptık. Konya'yı Mersin'e bağlayan hattı tamamladığımızda demir yolları ağımızı genişleteceğiz. Yük hatlarında önemli çalışmalarımız var. Sanayi bölgeleri ve limanları demir yolu ağlarına bağlayıp, üreticinin lojistik maliyetlerini düşürme amaçlarımız var. Hava yollarında ise altyapımızı oluşturduk." dedi.

Altyapı Çalışmaları

Yapılan yatırımların yuzde 82 sini devlet bütçesiyle kalan yüzde 18'lik kısmının ise yap işlet devret modeliyle finanse edildiğine de değinen Karaismailoğlu, "Bütün projeleri bir anda hayata geçirmek mümkün değil. Arkadaşlarımız fizibilite çalışmaları yapıyor. Dört bir koldan ülkemizin her bir noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşa en iyi hizmeti sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Komisyon üyelerimizle istişare etmek, görüş alışverişinde bulunmak için toplandık. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İBB'den 4 Yaş Ve Altında Çocuğu Olan Annelere Ücretsiz Ulaşım Kartı

Toplu ulaşım başkanı; Elektrikli scooter'lara düzenleme yapılmadan trafiğe çıkmaları riskli
Kaynak: Editör: Serkan Ç
Etiketler: Ankara sivas hızlı tren ne zaman açılacak, Ankara Sivas Hızlı Tren seferle
Yorumlar
Haber Yazılımı