Haber Detayı
14 Ocak 2020 - Salı 07:09 Bu haber 582 kez okundu
 
Ankaralı Hasan M. Sokaktan Kurtarıldı
- Haberi
Ankaralı Hasan M. Sokaktan Kurtarıldı

haberler. Son zamanlarda sosyal medyada gündem olan ve kendisiyle ilgili çektiği video da Hasan M., son yakını babaannesini de kaybettikten sonra sokaklarda yaşamak zorunda kaldığını, mendil satarak ihtiyaçlarının bir kısmını karşıladığını ve parası olduğunda haftada bir kez otede kalabildiğini söyledi. Hasan M. Çektiği videoda, '1,5 senedir dışarıda yaşıyorum. Param genelde olmuyor; ama olursa otelde kalıyorum. Allah'a çok şükür haftada bir param oluyor onunla da otelde kalıyorum. Bu vesileyle sıcak bir yorganın altında yatabiliyorum, duşumu alıyorum. Yani haftada bir kez de olsa temizliğimi yapabiliyorum' dedi.

 

 

  • Umudunu hiç kaybetmediHasan M., hayatını yalnız yaşamaktan ve iş bulamamaktan yakındığı videsunda, 'Hayat şartları üzebiliyor; ama şöyle bir gerçek var, Allah insanları sınar. Bu yüzden Allah beni şuan sınıyor ve taşıyamayacağım bir yükü bana vermiyor. Ben genelde yere karton sererek metroda yatıyorum. Benim de bir yerde hayatım değişecek. Ben buna çok inanıyorum. Allah bir yerde benim yüzüme bakacak. Umut her zaman vardır. Hayatın zor yanları var; ama yaşamaya değer. Herkesin bir sıkıntısı vardır' ifadeleriyle izleyicileri hem üzdü hem ders verdi.

 

  • Gönlü zengin, yüreği kocaman insanı buldukAnkara Valiliği, çalışma başlattı ve sokakta zor şartlarda yaşamasına rağmen umudunu kaybetmeyen Hasan M.'yi buldu. Yapılan çalışma sonunda güzel insan, akşam saatlerine doğru bulundu. Hasan M., sağlık kontrolünden geçirilebilmek ve sağlık durumunu öğrenebilmek üzere hastaneye götürüldü. Vali Vasip Şahin, Twitter'dan yaptığı gönlü zengin insanla ilgili açıklamada Hasan M.'ye ulaştıklarını belirterek, 'Gönlü zengin, yüreği kocaman Hasan'a ulaştık. Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği olarak sorun ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz' diye belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankaralı, Hasan, M., Sokaktan, Kurtarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı