Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 10:53
 
Antalya'da ormanda genç kıza işkence
Gündemin nabzı, son dakika, olay bundan bir yıl kadar önce (Ocak 31) Antalya Kepez ilçesi Mazı Dağı bölgesinde ormanlık alanda gerçekleşti
GÜNDEM Haberi
Antalya'da ormanda genç kıza işkence

Antalya'da ormanda genç kıza işkence

 

Gündemin nabzı, son dakika, olay bundan bir yıl kadar önce (Ocak 31) Antalya Kepez ilçesi Mazı Dağı bölgesinde ormanlık alanda gerçekleşti. Henüz lisede öğrenci olan S.D., beraber eve gitmek için Amina Sufiyeva (19) yola çıktığı sırada yolda 3 kız arkadaşıyla daha karşılaştı. Diğer kızların araçla dolaşma teklifini S.D. ve Amina Sufiyeva, kabul ederek araca bindi. 5 kız, birlikte Mehmet Can Yörük'ün (22) kullandığı araca bindi ve varsak'taki ormanlık bölgeye geldiler. Amina Sufiyeva, kız arkadaşı S.D.'yi erkek arkadaşı Y. K. (24) ile ilişkisi olduğunu iddia ederek darb etmeye başladı.

Dakikalarca dövdüler

Belirli bir zaman sonra grup, aynı araçla Konuksever Mahallesi'nde bulunan boş araziye geçerek Y. K. ile buluştu. Gruptakilerden birkaçı Y. K.'ın aracına bindi. İki araçla birlikte Mazı Dağı bölgesindeki ormanlık alana geçen grup, S.D.'yi burda tekrar darbetti. Şüpheliler, genç kızın parasını almaya çalıştı, yerlerde sürükleyip, dövdü, bir saate yakın süren bu işkence gibi olayın üstüne birde SD. Yi kameraya kaydedip şikayetçi olursa ailesine de zarar vereceklerini söyleyip tehdit ettiler.

 

Antalya'da Ormanda Dakikalarca Genç Kıza İşkence

Antalya'da, yaşları 15 ile 20 arasında değişen 3'ü kız 5 kişi, iddiaya göre tartıştıkları kızı ormanlık alana götürüp darp etti. Görüntülerin basına yansıması üzerine

Ormanlık alanda dövdüler

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü inceleme başlattı

Çekilen video görüntüler basına yansıyınca Antalya Kepez E.M. Ekipleri kimliklerini belirledikleri 6 kişiyi eş zamanlı operasyonla yakaladı. Sorguya alınan ve ardından da adliyeye sevki sağlanan şüphelilerden Amina Sufiyeva ve Yasin Kamay tutuklandı dığerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ardından devam eden süreçte Mehmet Can Yörük de tutuklanıp cezaevine yollandı.
Gündemin nabzı
Henüz 18 yaşından küçük olan M.S. ve M.G. ile S.D.K. ise Çocuk Suçları Soruşturma Savcılığında yapılan işlemlerinin akabinde mahkemeye sevki gerçekleştirildi. S.D.K. suçlu bulunup tutuklanırken, M.S. ve M.G. ise, adli kontrol ile serbest bırakıldı.

 

Sanıklara ceza yağdı

'Büyük pişmanlık duyduklarını' belirten ve üzgün olduklarını ifade eden sanıklardan Amina Sufiyeva'yı ve Yasin Kamay'ı, 'nitelikli yağma' ile 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından toplamda 12 yıl 6 ay hapis ile cezalandıran mahkeme, Mehmet Can Yörük'e ise 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan toplamda 5 sene hapis cezası verdi. S.D.K. ve M.G.'yi, 'nitelikli yağma' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 8 sene 4 ay hapis cezası veren mahkeme, M.S.'ye ise, beraat kararı verdi. Mahkeme heyeti, tüm sanıkların adli kontrol tedbirlerinin devamına karar verdi..

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı