Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 10:50 Bu haber 333 kez okundu
 
Apple İphone 12 Hakkında İlginç Gelişme
Hakkinda iddalar hiç bitmeyen Iphone 12 icin yenileri yolda!
TEKNOLOJİ Haberi
Apple İphone 12 Hakkında İlginç Gelişme

Apple İphone 12 Hakkındaki iddalar

 

Huawei Amiral TelefonuTIKLAYIN

 

İPhone 12 hakkındaki iddialar bitmek bilmiyor. Normalde Apple, iPad Pro modellerinde USB-C bağlantı noktasını tercih ediyordu, bu bağlamda iPhone 12 modelinde Lightning bağlantısı kullanıp kullanmayacağı merak ediliyordu.  

Teknolojiyi yakından takip eden kullanıcılar, yeni iPhone modellerinde USB-C bağlantı noktasının kullanılmasını beklese de bu durumun bu yıl da değişmeyeceği öngörülüyor. Apple şirketi yeni iPhone prototiplerini USB-C bağlantısıyla test ediyor olsada bu yılki modellerinde de Lightning bağlantısının kullanılacağı söyleniyor.

Apple tasarımcıları gelecekte donanım arızalarıyla daha az karşı karşıya kalınması için hem bağlantı noktalarını hem de kontrol tuşlarını kaldırabileceği ifade ediliyor. Hatta Kablosuz şarj teknolojisinin daha iyi seviylere gelmesi durumunda 2021 yılında satışa sunulacak modelde Lightning ya da USB-C bağlantı noktalarını görmeyebiliriz. Apple analistiliği ile ünlenmiş olan Ming-Chi Kuo, 2021 yılında satışa sunulacak en üst düzey iPhone modeli'nin tamamen kablosuz bir deneyim sunacağını belirtiyor. Kablosuz şarj teknolojisiyle ilgili gelişmeler normalden yavaş ilerlediği için en doğru ihtimalle 2021 iPhone modeli, Qi tabanlı hızlı kablosuz şarj teknolojisine destek verecek.
 Beklenen Teknik Detaylar

 


Ayrıca yeni modellerde 120 Hz ekran ve LIDAR kamera teknolojisine gecileceği belirtiliyor. Ekran boyutu 5,4 inçlik modelin arkasında iki adet kamera yer almakta. Kamera sayısını az bulabilirsiniz fakat bu kameraların ultra geniş ve geniş açı kamera olacağını belirtelim. 6,1 inç model için de aynı kamera kurulumunun olacağını söylemekte fayda var. New family hakkındaki tüm detaylar bu yıl eylül ayında düzenlenmesi beklenen etkinlikte ortaya çıkacak.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: gündeminnabzı, Lightning bağlantısı, iphone 12, apple, apple iphone 12, ipad pro, kavlosuz şarj, lıdar kamera, huawei amiral telefonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı