Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 17:04 Bu haber 309 kez okundu
 
Asker eğlencesi serbest mi? Asker uğurlama yasağı kalktı mı ?
Erdoğan açıklama yaptı
GÜNDEM Haberi
Asker eğlencesi serbest mi? Asker uğurlama yasağı kalktı mı ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; Toplayın Talimatı!

 

Erdoğan şehir hastanesi konuşması

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde yetkililerin ve uzmanların tüm uyarılarına rağmen vatandaşın aldırış etmeden devam eden maskesiz ve sosyal mesafesiz asker şenliklerine bir tepki de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi: “Valime de söyledim, ‘Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün’ dedim.” diye ifade etti.

 

Gündemin nabzı internet haberleri, Asker eğlencesi serbest mı, Asker uğurlama yasağı kalktı mı, Kartal daki Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış konuşmasında Başkan Tayyip Erdoğan, koronavirüsün (covid-19) yayılmasının en büyük sebeplerinden biri olan maskesiz, sosyal mesafesiz asker uğurlamalarına şenliklerine sert bir dille eleştirdi. İstanbul İl Valiliğine de talimat verdiğini ifade eden Erdoğan, şunları aktardı: “Asker uğurlama törenleri ve taziyeler başta olmak üzere kimi toplu etkinliklerde istenmeyen görüntülere şahit olabiliyoruz. Böyle bir yaklaşım olmaz. Asker uğurlama derken, arkadaşınızı zehirliyorsunuz. Bu konularda Valime de söyledim, ‘İstanbul’da kesinlikle bunlara müsaade etmeyeceksiniz. Böyle bir uğurlama olduğu anda toparlayın götürün’ dedim. Kontrollü şekilde hayatımızı normalleştirirken tedbirleri elden bırakmayacağız. Vatandaşlarımızı salgına karşı dikkatli olmaya, kurallara riayet etmeye davet ediyorum.” diye belirtti.


SÜLEYMAN SOYLU DA UYARDI

Asker uğurlaması yasak mıAsker eğlencesi yasağı kalkti
İçişleri Bakanı Soylu da Sosyal Twitter hesabından bir paylaşım yaparak asker uğurlaması şenliği yapanları aynı dille uyardı: “Maalesef bu görüntüler ile zinhar değil... Bu görüntüler sadece koronadan dolayı değil toplumsal sorumluluk açısından da kabul edilebilir değil. Bu yanlışı ceza ve takip ile çözebiliriz, ancak herkesin polisi kendi vicdanıdır. Unutmayalım!” diyerek uyarıda bulundu.
 


MEŞALELİ SİLAHLI ASKER UĞURLAMASI
 

 

Asker eğlencesi yasağı ne zaman kalkacak
İstanbul Beykoz’da geçtiğimiz akşam saatlerinde asker eğlencesi yaptığını sana bir grup, konvoy halinde ilerlerken meşale yakarak trafiği bir anda durdurdu. Aynı zamanda silahlarla havaya ateş açan ve eğlence yaptıklarını sana grup, araçlarının camlarından sarkarak trafiğide tehlikeye atarak yollarına devam etti. Bölge İEM'e bağlı polis devriye ekipleri sorumsuz konvoyu görünce durdurdu. Polis ekipleri trafiği ve sosyal yaşamı tehlikeye atan asker konvoyundaki 5 kişiye “sosyal mesafe” kuralına uymadığı için toplam da 10.000 TL ye yakın para ceza kesti. İçlerinden bir kişi de “trafiği tehlikeye atmak’ suçundan cezai işleme tabi tutuldu.

 


Bilgi alabileceğiniz diğer haberimiz

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı