Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 13:25
 
Avrupa'yı Türkiye Koruyor
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg konuştu
DÜNYA Haberi
Avrupa'yı Türkiye Koruyor

Avrupa'yı Türkiye Koruyor

 

Son dakika haberleri. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa Birliği'nin (AB) Avrupa'yı savunacak durumda olmadığını söyledi.

Genel Sekreter, Fransa'nın başını çektiği ülkelerin 'Avrupa savunmasında özerklik' isteklerine tepki gösterip, Avrupa'yı Türkiye, ABD ve İngiltere gibi AB üyesi olmayan ülkeler koruyor dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg; "AB’nin savunma harcamalarını arttırma, yeni askeri kapasite inşa etme ve Avrupa savunma sanayisinin güçlendirilmesi yönündeki çabalarını destekliyorum çünkü tüm bunlar Avrupa güvenliği ve transatlantik güvenlik için son derece olumlu fakat bütün bu çabaları, NATO’yu tamamladıkları sürece selamlıyoruz. Avrupa Birliği, Avrupa’yı savunacak durumda değil." dedi.

Stoltenberg ayrıca; "NATO’yu zayıflatmaya, Avrupa ile Kuzey Amerika’yı bölmeye yönelik herhangi bir girişim, yalnızca NATO’yu zayıflatmakla kalmaz, Avrupa’yı da böler. Tek bir ülkenin veya tek bir kıtanın karşı karşıya olduğumuz sorunları tek başına çözebileceğine inanmıyorum." diye belirtti.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sınır Tanımayan Gazetecilerden Prens Selman'a Suç Duyurusu!

ABD ve İsrail'den skandal harita!

Temsilciler Meclisinden 170 Vekil Türkiye'ye Baskı Uygulanması Çağrısı Yaptı

Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Nato, AB, türkiye, AB'yi türkiye koruyor, son dakika haberleri, gündemin nabz
Yorumlar
Haber Yazılımı