Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 17:59
 
Azerbaycan Ermenistan Savaşı Kapıda mı?
Azaerbaycan savunma bakan yardımcısı Türkiyede
GÜNDEM Haberi
Azerbaycan Ermenistan Savaşı Kapıda mı?

Azerbaycan Ermenistan ve Türkiye Son Durum

 

Azerbaycan’ın Tovuz Rayonu’na bölgesine ağır silahlarla saldıran Ermenistan, dünya gündemini bir anda değiştirdi ve bölgede yeni bir savaş mı oluyor sorularını bir kez daha gündeme taşıdı.

Türkiye, Ermenistan'ın bu saldırıları sonrası, Azerbaycan'a tam destek vermişti. Ermenistan Parlamento Başkanı Mirzoyan, Türkiye'nin desteği sonrası, Türkiyenin bölge güvenliğini tehdit ettiği ifadelerine yer vermişti.


AZERBAYCAN'DAN TÜRKİYE'YE KRİTİK ZİYARET


Ermenistanın Azerbaycana yönelik saldırılarını kınayan Milli Savunma Bakanımız Hulisi Akarı ziyaret eden Azerbaycan Savunma Bakanı Yrd. Ramiz Tahirov konuyla ilgili görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmelerde Akar Azerbaycana karşı yapılan bu saldırılarda kardeş ülke olan Azerbaycan Devletinin yanında olduklarını ifade etti.


TSK ELİNDEN GELENİ YAPACAK


Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik göstergesi olduğunu ve çok önemli olduğunu ifade eden Bakan Akar,"Azerbaycanlı gardaşlarımıza yapılan her türlü saldırıya karşı bundan önce nasıl Azerbaycanlı gardaşlarımızla beraber olduysak bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Azerbaycanlı gardaşlarımızla bir ve beraberiz, acılarını yüreğimizde hissediyoruz, biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, TSK olarak ne yapmamız gerekiyorsa bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."ifadelerine de yer verdi.


Rahmetli Özal yine günlerden Azerbaycana Ermenistannın saldırdığı bir günde " Şimdi burda tatbikat yapsak bir iki bomba Ermanestana düşse" demisti.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı