Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 18:40 Bu haber 850 kez okundu
 
BAKIN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN CORONA VİRÜSÜNDEN NASIL KORUNUYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukraynadan döndükten sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.
GÜNDEM Haberi
BAKIN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN CORONA VİRÜSÜNDEN NASIL KORUNUYOR

BAKIN CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN CORONA VİRÜSÜNDEN NASIL KORUNUYOR DUT PEKMEZİ

 

Son dakika, haberler, gündemin nabzı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukraynadan döndükten sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, corona virüsüyle ilgili alınan tedbirleri açıklayıp şöyle konuştu, 'Sizin virüslere karşı özel bir önleminiz var mı?' sorusuna, "Ben her sabah bir kaşık dut pekmezi yerim." diye cevap verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının kitaplaştırılıp liselere dağıtılmasına çeşitli tepkiler var.

 

UKRAYNADAN DÖNERKEN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukraynadan dönerken uçakta gündeme dair değerlendirmeler yaptı. NTV’nin haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Corona virüsle ilgili tedbirler neler olacak? Bundan sonra bu tür salgın hastalıklara karşı Türkiye’nin önlemleri neler olacak? Sizin virüse/virüslere karşı özel bir tedbiriniz var mı?'

 

sorularını şöyle cevapladı;

"Biz ilk işimiz olarak dedik ki bu kadar insan Çin'de sıkıntıyı yaşıyor, orada bizim vatandaşlarımız da var, onları bir defa kurtaralım. Şimdi arkadaşlarıma dedim ki: Biz 20 yıl önce böyle bir uçağı Çin'e gönderebilir miydik? Veya böyle bir uçağımız var mıydı? Şimdi ise hamdolsun bu uçağı tamamen hastane haline dönüştürdük, içine yataklar yerleştirdik. Oksijen, serum vesaire her şeyi sağlık ekipleri uçağa yüklediler ve doktorlar, hemşireler Çin'e gittiler.

 

 

ANKARADA KOMPLE BİR HASTANEYİ TAHSİS ETTİK

 

Şu anda da Ankara'da bunlara komple bir hastaneyi tahsis ettik. Bu hastanede her biri bir odada yalnız yatıyor. Bunların yanında da 7 Azeri, 3 Gürcü, bir de Arnavut getirdik. Şimdi tabii dünyada ses getirdi, “Türkiye böyle bir durumda bakın ne yaptı” diyorlar. Ama bizde de malum çevreler yine aynı durumdalar maalesef."

 

HER SABAH DUT PEKMEZİ

"Ama benim bir tavsiyem var. Bunu sağlıkçılar da söylüyor. Yine de üşütmeyin. Aman ateşe falan dikkat edin. Tabi bunlar belirtileri. Hepsinden öte kendinize güvenin. Gıdalarınıza dikkat edin. Bizim özel bazı tedbirimiz var mı derseniz, öyle bir tedbir inanın yok. Vücudu güçlü tutacağız. Bizim bazı arkadaşlar sağ olsunlar ara sıra dut pekmezi gönderirler. Ben her sabah bir kaşık dut pekmezi alırım. Çünkü kan yapar. Ağırlıklı olarak Erzurum'dan.

 

Sahil'in iki ayrı yerinde bulunan yarasa ölüleri vatandaşı korkuttu. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: BAKIN, CUMHURBAŞKANI, RECEP, TAYYİP, ERDOĞAN, CORONA, VİRÜSÜNDEN, NASIL, KORUNUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı