Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 19:35 Bu haber 458 kez okundu
 
Bakan Soylu'nun Kızılay ile ilgili açıklamaları
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, deprem bölgesinde açıklama yaptılar.
GÜNDEM Haberi
Bakan Soylu'nun Kızılay ile ilgili açıklamaları

Son dakika, haberler, gündemin nabzı... Bakan Soylu Elazığ depremi ve Kızılay ile ilgili açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, deprem bölgesinde açıklama yaptılar.

 

Bakan Soylu, "Kızılay'a bir haksızlık yapılmasın. Kızılay bizim çadır temin ettiğimiz bir kurum değildir. Çadırı direk AFAD olarak biz veririz. Kızılay bizim beslenme grubumuzun yöneticisidir. Hem koordinasyonu yapar hem kendisi yemek çıkarır, beslenme ihtiyaçlarını karşılar." diye konuştu. Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle devam etti: " Elazığ ve Malatya'da 14 ağır hasarlı okul var. Yardım kampanyasından şu ana kadar 96 milyon lira AFAD'a, 47 milyon lira da Kızılaya geldi. 1500 aileyi sosyal tesislerde ağırlıyoruz. 

 

Kızılay'a bir haksızlık yapılmasın.

 

Kızılay bizim çadır temin ettiğimiz bir kurum değildir. Çadırı direk AFAD olarak biz veririz. Kızılay bizim beslenme grubumuzun yöneticisidir. Hem koordinasyonu yapar hem kendisi yemek çıkarır, beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Burada da bir haksızlığı ortadan kaldırabilmek için, bir bilgiyi doğru şekilde paylaşabilmek için söylüyorum. Şu anda toplam 147 noktada 62 bin sıcak yemek dağıtılmaktadır. 27 noktada Afet Koordinasyon merkezi var."

 

Elazığ'da Hasar Tespit Bitmiş Durumda

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un ise şöyle konuştu: " Elazığ'da hasar tespit çalışmaları tamamlandı. 201 binanın yıkım işlemleri tamamlandı. Hızlı şekilde yıkım işlemleri devam ettirilerek yapım süreci başlatıldı. Yıl sonuna kadar vatandaşlarımıza etaplar halinde konutlarımızın teslimini gerçekleştireceğiz. İnşallah eş zamanlı olarak hem Malatya'da hem Elazığ'da Şubat sonuna kadar temellerimizi gerçekleştireceğiz. Elazığ'da hasar tespit çalışmaları tamamlandı. 263 yıkık, 7 bin 698 ağır hasarlı, 1540 orta hasarlı, 558 de acil yıkılacak bina tespit edildi.

 

Korona virüsü Pangolin'den mi bulaştı? TIKLAYİN

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Bakan, Soylu'nun, Kızılay, ile, ilgili, açıklamaları, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı