Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
09 Mayıs 2020 - Cumartesi 02:47
 
Bakanlık Ramazan Bayramı Sebebiyle İptal Etti!
Huzur Evleri Bayramda Açık Olacak Mı?
GÜNDEM Haberi
Bakanlık Ramazan Bayramı Sebebiyle İptal Etti!

Bakanlıktan Huzur Evi Açıklaması


 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerinde, son dönem virüs salgını sürecinde, yaşlılarımızın ve engellilerimizin sağlığının korumak için oldukça sıkı önlemler almaktayız.

Kuruluşlarımıza virüsün risklari sebebiyle ziyaret yasağı bulunmakta ve personelimizin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak dini bayram olan, Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret talepleri kesinlikle kabul edilmeyecektir.

 

Hediye Gönderimi İle İlgili

 Bu tarz yerlere virüs taşıma ihtimali göz önüne alındığında her türlü ürün girişi bir risk teşkil etmektedir, bu sebepten ötürü kuruluşlarımıza hediye ve çiçek de gönderilmemesi gerekmektedir.

 

 

Görüşmlerin Digital Ortamda Yapılmasını İstedi

 


Özellikle huzurevlerimizdeki büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor, milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını online ortamda görüntülü olarak arayacağını ve sürece destek vereceğini düşünüyoruz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; “Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak…”

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı