Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 09:53 Bu haber 509 kez okundu
 
Başkan Tayyip Erdoğan İmzasıyla Resmi Gazetede
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Antalya'nın Kepez ilçesindeki Kocaçukur Mevkii ve Çevresi Doğal Sit Alanı ile Van'ın İpekyolu ve Gürpınar ilçelerindeki Turna Gölü Potansiyel Doğal Sit Alanı'nın, kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.
GÜNDEM Haberi
Başkan Tayyip Erdoğan İmzasıyla Resmi Gazetede

DOĞAL SİT ALANI

 

Son dakika haberler, Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, Antalya'nın Kepez ilçesindeki Kocaçukur Mevkii ve Çevresi Doğal Sit Alanı ile Van'ın İpekyolu ve Gürpınar ilçelerindeki Turna Gölü Potansiyel Doğal Sit Alanı'nın, kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

 

İSTANBUL İHTİSAS SERBEST BÖLGESİ

 

Resmi Gazete'de yayınlanan bir başka Cumhurbaşkanı kararı da İstanbul Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesi'nin ismi İstanbul İhtisas Serbest Bölgesi olarak değiştirildi. Erzincan'ın Üzümlü ilçesi Oruçlu mahallesi sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazlar, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı vasıtasıyla yurt genelinde devam ettirilen 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında inşaa edilecek konutların inşası maksadıyla Üzümlü Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılacak. Dışişleri Bakanlığınca yazılı ve sözlü sınav neticesine göre mütercim-tercüman ve Dışişleri hukuk uzmanı unvanlı sözleşmeli personel alınabilecek. Sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair esaslarda yapılan değişiklik ile Dışişleri Bakanlığında istihdam edilmek üzere alınacak mütercim-tercüman ve Dışişleri hukuk uzmanı unvanlı sözleşmeli personel, alakalı hükümlere bağlı olmaksızın Bakanlıkça bildirilecek usul ve esaslar içerisinde yapılacak yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre çalıştırılabilecek. İstihdam edilecek Dışişleri hukuk uzmanlarının, hukuk fakültesi mezunu olması yada denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının hukuk fakültelerinden mezun olmaları ve en az B düzeyinde YDS veya dengi olan yabancı dil bilgisine sahip olmaları isteniyor.

 

3600 Ek gösterge detaylar için TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı