Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 11:09 Bu haber 501 kez okundu
 
Bebek katili Arslan Karakoç İmha edildi.
Gündemin nabzı haberler, gectiğimiz günlerde Hakkari'de asker eşi ve henüz 11 aylık olan bebeğinin bulunduğu araç, bebek katili, PKK'lılar tarafından EYP ile patlatılmıştı.
- Haberi
Bebek katili Arslan Karakoç İmha edildi.

Son dakika haberler, Bölücü Terör örgütü YPG/ PKK’nın sözde istihbarattan sorumlu “Koçer” kod adlı Metin Arslan (52 yaş), Ülkemizin Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) komşu ülke Irak’ın kuzeyinde düzenlediği şok operasyonla etkisiz hale getirildi. Bazı güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye istinaden, 2019 yılı Kasım ayının ilk günlerinde Sincar Hanesor’da düzenlenen nokta operasyonla ortadan kaldırılan teröristin, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın dayısının oğlu, Metin Arslan olduğu öğrenildi. Terörist Arslan’ın ayrıca 10 milyon TL gibi rekor bir para ödülüyle kırmızı listede arandığı belirlendi.

Hakkari'deki elim olay sonrası kışlalar 'intikam marşı' ile inledi


Gündemin nabzı haberler, gectiğimiz günlerde Hakkari'de asker eşi ve henüz 11 aylık olan bebeğinin bulunduğu araç, bebek katili, bölücü, hain, PKK'lılar tarafından EYP ile patlatılmış, anne ve bebeği de şehit düşürülmüştü. Bebek katillerinin hain saldırısı sonrası kışlalar intikam marşlarıyla inledi.


HAREKATTA KARAÇOK’TA YARALANMIŞTI


Örgüte 1994’te katılan Arslan Karakoç'un, 2004-2007 döneminde Duran Kalkan’a bağlı olarak faaliyetine devam ettiği, 2007’de Irak’ın kuzeyindeki Gare Kampı'nın sorumluluğunu aldığı ve Türkiye’yi tehdit eden birçok eylem emri verdiği belirlendi. Arslan’ın 2012’de YPG Dış İstihbarat Sorumlusu, 2015’te YPG’nin Suriye’nin kuzeyindeki Karaçok dağındaki karargahının sözde komutanlığını yapmaya başladığı ve Türkiye’nin Arslan Karaçok’a 2017 yılında düzenlediği hava saldırısında yaralandığı öğrenildi.


Bölücü örgütten ele geçirilen Listede 134 çizik


Son dakika İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Bakanlık faaliyetleriyle ilgili aylık basın bilgilendirmek için toplantısı düzenledi. Ayrıca aldığımız haberler de 2019 yılı boyunca yurt içinde bin 694 teröristin imha edildiğini belirten Çataklı, bu teröristlerden 13’ünün kırmızı kod, 8’inin mavi kod, 2’sinin yeşil kod, 19’unun turuncu kod, 92’sinin de gri kod ile listede yer aldığını belirtti. Imha edilen bin 694 teröristten 483’ünün leş, 695’inin sağ, 5’inin yaralı ele geçirildiği, 511’inin ise teslim olduğu öğrenildi. Bakan yardımcısı Çataklı ayrıca 11 Kasım 2019’dan sonra sınırdan def edilen yabancı terörist sayısının da 150 olduğunu belirtti.

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı