Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 14:59
 
Bekçilerin Ünvan Rahatsızlığı
Unvan konusunda; ‘bekçi’ kelimesinin sahip oldukları görev ve yetkileri yansıtabilecek mahiyette olmadığı, bu nedenle ‘mahalle polisi, mahalle muhafızı gibi içerisinde polis geçen unvanlar kullanmak istemektedir."
GÜNDEM Haberi
Bekçilerin Ünvan Rahatsızlığı

BEKÇİLİK ÖRNEĞİ RAPORU

 
 
 
www.gundeminnabzi.com Polis Akademisi "Güvenliğin Kurumsal Yönetiminde Destekleyici Polislik: Bekçilik Örneği Raporu" başlığı altında bir rapor düzenledi. Hazırlanan bu raporda, bekçilerin geçmiş zamanlardaki rolü, günümüzde olaylara müdahaleleri, suç oranları grafiğinde ki payları gibi önemli bilgiler yer aldı.
 
 
 

BEKÇİLERİN UNVAN RAHATSIZLIĞI

 
 
Hazırlanan raporda, bekçilik görevini yapan birimin, unvan ve kıyafetler konusunda bir takım istekleri olduğu da vurgulandı. Bu kapsamda raporda şu ifadeler aldı: "Unvan ve kıyafetler konusunda da bekçiler tarafından birtakım istekler dile getirilmektedir. Unvan konusunda; ‘bekçi’ kelimesinin sahip oldukları görev ve yetkileri yansıtabilecek mahiyette olmadığı, bu nedenle ‘mahalle polisi, mahalle muhafızı, koruma polisi ve polis yardımcısı’ gibi içerisinde polis geçen unvanlar kullanmak istemektedir."
 
 
 
 

POLİSLİK İLE BEKÇİLİK ARASINDAKİ FARK

 
 
 
Ayrıca bekçilerin yapmış oldukları bu talepleri için, "Bu tür bir isimlendirme ile genel kolluğun bir unsuru olan polis ve buna ek destekleyici polislik birimi olarak bekçiliğin arasındaki ayrımı iyice belirgin olmayan hale getireceği, polislikle bekçiliğin görev olarak iç içe geçeceği mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır" diye ifade edildi. Bekçilerin bu taleplerinin vatandaşın farkındalık düzeyinin düşük olmasıylada ilgili olduğu belirtilirken, "Farkındalık düzeyini artırıcı çalışmalar bekçilerin mevcut unvanlarıyla vatandaş nezdinde görev ve yetkilerinin bilindiği birer destekleyici polislik unsuru olmalarının anlaşılmasına da katkı sağlayacaktır" diye izah edildi .bekçi, polis akademisi, son dakika haber, haber, son dakika
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı