Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
27 Mart 2021 - Cumartesi 14:49
 
Berat Kandili nedir çok kısa bilgi?
Berat Kandili nedir ne anlama gelir?
GÜNDEM Haberi
Berat Kandili nedir çok kısa bilgi?

Berat Kandili nedir çok kısa bilgi?

 

Kelime anlamı olarak Berat ve beraet; beri olmak, aklanmış olarak, temiz ve suçsuz olarak çıkmak demektir. İnananların yanu Mü'minlerin Berat gecesinde işlemiş oldukları günahlarından kurtulup, ilâh tarafından bağışlanıp af edilmeyi umduğu için, sözlük anlamına uygun olarak “Berat Gecesi” denilmektedir. Yanı sıra Beraet gecesi Kutsal kitap Kuran-ı Kerimin Levh-i Mahfuzdan dünyaya toptan indiği gecedir.

TIKLAYIN

Berat Kandili resimli mesajlar

 


 

Diyanet işleri Berat Kandili nedir?

Türkiye dini kurumu olan Diyanet'in geçen yıllarda Berat gecesiyle ilgili yaptığı paylaşım ise şu şekilde; "Kaynaklarımızda rahmet, icabet, gufran ve takdir olarak isimlendirilen Berat gecesi, af, arınma ve kurtuluş gecesidir." Denildi.

Berat Kandili Namaz nasıl kılınır?

Namaz 100 rekattan oluşmaktadır. 100 rekatın her rekatında 1 tane Fatiha ve 10 tane de İhlas (innatayna kelkevser) okunur. İki rekatt, iki rekat şeklinde kılınır ve her iki rekatta bir selam verilerek devam edilir. 100 rekat namaz tek seferde kılmak şart değildir fakat yatsıda başlayan namaz imsakta bitirilmelidir.

 


Sizin İçin Seçtiklerimiz

Hayız iken kandilde neler yapılır?


 

Kaynak: Editör: Serkan Ç
Etiketler: Berat Kandili nedir çok kısa bilgi?, Berat Kandili nedir ne anlama gelir?, Diyanet işleri Berat Kandili nedir?, Berat Kandili Namaz nasıl kılınır?
Yorumlar
Haber Yazılımı