Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 10:37
 
Beş yıl içinde konuşmaya veya dil öğrenmeye gerek kalmayabilir.
Tesla şirketinin genel müdürü (CEO) ABD’li Elon Musk'tan gelen haber gerçekten inanılmaz!
TEKNOLOJİ Haberi
Beş yıl içinde konuşmaya veya dil öğrenmeye gerek kalmayabilir.

BEŞ YIL İÇİNDE KONUŞMAYA VEYA DİL ÖĞRENMEYE GEREK KALMAYABİLİR
 Beş yıl içinde konuşmaya veya dil öğrenmeye gerek kalmayabilir. Tesla şirketinin genel müdürü (CEO) ABD’li Elon Musk'tan gelen haber gerçekten inanılmaz. Geliştirilen bir teknoloji vasıtasıyla, ''insanların 5 yıl içinde konuşmaya veya lisan bilmeye ihtiyaçlarının olmayacağını'' öne sürdü.
 
 
 


NeuraLink Çalışması
 NeuraLink nedir? Elon Musk, nöroteknoloji firması NeuraLink'in çalışmalarıyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Musk, önümüzdeki yıl bir NeuraLink cihazının insan beynine bağlanabileceğini düşündüğünü belirtti. Cihazın çalışması ise pille çalışan bir çipin, kafatasına yerleştirilip beyne elektrotlar göndermesi şeklinde olacak.

 
 

Elon Musk, bu işlemle beynimizdeki herhangi bir yerle arayüz kurabileceğimizi yani bu cihazla görme yeteneğimizi iyileştirebileceğimizi söylüyor.  Musk ayrıca, ilk cihazların beyin yaralanmaları ve bozukluklarına odaklı olduğunu daha sonra ise çok daha fazlasının gerçekleşebileceğini ifade etti.
 
 Bilim Kurgu Filmi Gibi
 Elon Musk 5 yıl sonra konuşmaya gerek kalmayabileceğini, konuşmak istersek bunu sadece duygusal sebeplerle yapacağımızı, bu cihazlarla çok hızlı bir şekilde iletişim kurabileceğimizi söylerken, 'Farklı bir dilde mi konuşmak istiyorsunuz? Sorun değil, sadece programı indirin.' dedi.
Kaynak: Editör: Y.S.Çndk
Yorumlar
Haber Yazılımı