Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 21:39
 
Betül Kaçar, NASA’daki ekibin başkanı oldu!
Hadsiz hayaller kurun
TEKNOLOJİ Haberi
Betül Kaçar, NASA’daki ekibin başkanı oldu!

Betül Kaçar, NASA’daki ekibin başkanı oldu!

 


Gündemin nabzı, son dakika haberler, Betül Kaçar Nasa'da  Astrobiyolog Prof. Dr. Betül Kaçar, NASA bünyesinde evrende yaşam çalışmalarını yürütecek 12 araştırma grubundan oluşan ekibin başkanı seçildi.

Gündem, NASA’da böyle bir pozisyona seçilen ilk Türk olan Betül Kaçar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda “Çok çalışın, inat edin, direnin. Hadsiz hayaller kurun.” diye yazdı.

Bilim insanı Prof. Dr. Betül Kaçar, 2020 başında NASA’da başka bir ekibe dahil edilmiş bununla yetinmeyip, kendi ekibini kurup tekrar NASA’ya başvurmuş. 5 yıl sürmesi düşünülen projede çalışacak olan Prof. Dr. Kaçar, projeyi “İlk 2 milyar yılın biyolojisini araştıracak, yaşamın neden nitrojen kullandığını soracak, cevapları hem laboratuvarda hem arazide, deneysel sistemlerle araştıracağız. Öğrendiklerimizi evrendeki yaşanabilirliği anlamak için uygulayıp NASA’nın çalışmalarına destek olacağız” sözleriyle anlattı.

Prof. Dr. Kaçar, “10 sene önce NASA astrobiyoloji enstitüsünde ziyaretçi araştırmacı olarak başlayan çalışmalarıma bir merkez kurma ve yönetme onuru ile devam ediyorum. Uzayda yaşamı bulmak için önce gezegenimizdeki yaşamı anlamalıyız” diye ifade etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRNasa iddia etti; Paralel evrenin en net kanıtı!


Wan Hoo - 47 Roketi Sandalyeye bağlayıp uzaya gitme denemesi


Uzaylılar aramızda mı?
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı