Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Haber Detayı
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:03
 
BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. AZAP KRİTİK AÇIKLAMALARDA BULUNDU!
BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. AZAP KONUŞTU!
GÜNDEM Haberi
BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. AZAP KRİTİK AÇIKLAMALARDA BULUNDU!

BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. AZAP KONUŞTU! 

 

Pandemi ayı Haziran olabilir!

 

Tanzanya devlet başkanından korona ile ilgili şok idda!


Prof. Dr. Alpay Azap: "Yaz aylarında küçük patlamalar bekliyoruz." dedi.

 


Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, yaz aylarında virüsün durumunun nasıl olacağı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Prof. Dr. Azap, yaz aylarında küçük patlamaların yaşanacağını belirtti. 


Prof. Dr. Azap, Habertürk’te Ebru Baki’nin sorularını cevapladı. Prof. Dr. Azap, 'Yazın vakalarda küçük patlamalar olacağını belirtirken, kış ayları içinse Eylül’de okullar açılıp Ekim-Kasım’da havalar soğuyunca nasıl bir ikinci dalga göreceğiz ona bakıp bazı önlemleri tekrar hayata geçirebiliriz. dedi

Corona virüsün dünyada hiçbir yerde bitmeyeceğini ancak yaz aylarında azalmasını beklediklerini dile getiren Prof. Dr. Azap, 2. dalga nın ise kesin olacağını söylerken şöyle devam etti; "Son baharda önlemlerin bir kısmına yeniden dönmemiz gerekebilir. Eylül’de belki açılır okullar ama açıldıktan sonrra görürüz durumu."


Sokağa çıkma yasağından sonra dışarıdaki hareketliliği engellemek kişilerin görevi. Belki bu sokağa çıkma kısıtlamalarını da değerlendirnek gerekebilir." diye konuştu. yeni veriler ışığında. Belki önümüzdeki dönemde aralıklı sokğa çıkma yasakları uygulanmayıp herkesin her zaman az hareket etmesini sağlayacak önlemleri almak gerekenilir. Dolayısıyla bu yasak olmadan da hep belli bir azlık düzeyinde hareketliliğin devamlılığını sağlamak mümkün olabilir belki.

Pro. Dr. Azap, maske konusunda da dikkat edersek aslında hareketli olmamızın bir sakıncası yok. diye ekledi.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı