Reklam, reklam vermek istiyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kanser Nedir?
Kanser Nedir?
Fethiye Gezi Rehberi
Fethiye Gezi Rehberi
Haber Detayı
07 Ocak 2022 - Cuma 22:51
 
Bilinçli Rüya Nedir?
Rüya kontrolü, bilinçli rüya nasıl görülür?
SAĞLIK Haberi
Bilinçli Rüya Nedir?

Bilinçli Rüya Nedir?

 

Bilinçli Rüya Nasıl Görülür?

 

Gündem son dakika internet haberleri Bilinçli rüya. Bilinçli rüya nedir? Bilinçli rüya nasıl görülür? Bilinçli rüyalar. Rüya kontrolü. Lucid rüya. Lucid rüya nedir? Lucid rüya nasıl görülür? Berrak rüya.

Lucid Rüya Nedir?

 
Rüya kontrolü, Lüsid rüya veya Berrak rüya, kişinin rüya gördüğü esnada, rüya gördüğünün bilincinde olması durumudur. Lucid rüya'da eğer kişi tehlikede olduğunu görüyorsa hemen bilincini aktive edip, tehlikeli durumdan kurtulabilir.

Bilinçli rüya nedir?

 
Lüsid rüya, rüya gördüğünün farkında olma ve rüyayı yönlendirebilme durumudur. Çok az sayıda kişi rüyalarını yönlendirebilme durumunu yaşayabilir. Lucid rüya gören kişi rüyadayken bunun bir rüya olduğunun farkındadır ama çoğu rüyaya müdahale edemez.

Genelde ise rüya görürken, kişiler gördüğü rüyanın rüya olduğunu fark etmez. Gördüğünün gerçek olduğunu zanneder. Lüsid rüyalar bilimsel olarak defalarca araştırılmış ve kabul edilmiştir.
 
Lucid Rüya Nasıl Görülür?
 
Bir kişi kendiliğinden lucid rüya görebildiği gibi bazıları da lucid rüyayı kendi istediği zaman görebilmektedir. Kişi rüyayı, rüyadaki kişileri ve olayları yönlendirebilir.
Lucid Rüya Ne Kadar Sürer?
 
Bazı kaynaklarda Lüsid rüyaların sürelerinin 5 ila 20 dakika arasında sürdüğü geçiyor.
 
Lucid Rüyada Olduğumuzu Nasıl Anlarız?
 
Normal insanların lucid rüya gördüğünü anlaması zor olsada, bazı kişiler isteyerek lüsid rüya görebilirler ve bu rüyaları istedikleri gibi yönetebilirler. (Şahsen Lüsid rüya görüyor ve şekillendirebiliyorum.)
Lucid Rüya Zararları
 
Gerçek hayattan sıkılıp, Lucid Rüya‘ya bağımlılık.

Lucid rüya görürken beyin çalışmaya devam edeceğinden bir beyinsel dinlenme gerçekleşmeyecek bu da vücutta yorgunluğa sebep olacak.İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu adamı rüyanızda gördünüz mü? Herkesin rüyasında gördüğü adam!


Dinlenmiş Hissederek Uyanmak İçin En İyi Doğal Yardımlar
Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Lucid rüya, Bilinçli rüya nedir, lucid rüya nasıl görülür, Bilinçli rü
Yorumlar
Haber Yazılımı