Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 13:08 Bu haber 526 kez okundu
 
Bin tl. Sosyal Yardım Parasını Nasıl Alırım?
İstanbul'daki vatandaşlar bin tl. yardım parasını almaya başladılar.
EKONOMİ Haberi
Bin tl. Sosyal Yardım Parasını Nasıl Alırım?

1000 TL YARDIM PARASI NASIL ALINIR? 

 
İstanbul'daki vatandaşlar bin tl. yardım parasını almaya başladılar. 
 
1000 tl lik yardım parasını almak isteyen İhtiyaç sahibi vatandaşlar sabahın erken saatlerinde Ptt önüne gelip, yeni tip korona virüs salgını sebebi ile aralarında birer metre mesafe ile içeri alındılar.
 
 
Bin tl. lik yardım parasını almaya gelen vatandaşlar için Zabıta ekipleri giriş ve çıkışlarda bariyerler ile önlem aldı. Vatandaşlara sosyal mesafe kurallarına uymaları için ise sık sık uyarılar yapıldı.
 
 

Bin tl Sosyal Yardım Açıklaması

 
 
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, sosyal yardıma dair  açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada ilk etapta 2 milyon aileye sosyal yardım ödemesi yapılacağı açıklandı. Bakan Selçuk, bu sosyal yardım paralarının 1 Nisan tarihinden itibaren hesaplara PTT üzerinden yatacağı bildirdi.  Ödemeler bugün itibari ile hesaplara yatmaya başladı.
 
Bin tl lik Yardım paralarını almak isteyen vatandaşlar Esenyurt'taki Merkez PTT binası önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Diğer yandan sağlık açısından PTT'nin iç ve dış kısımları dezenfekte edildi.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: 1000 tl, bin tl sosyal yardım parası, devlet yardımı, son dakika haberler, internet haberleri, en detaylı haberler, yardım parası,
Yorumlar
Haber Yazılımı