Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 17:18 Bu haber 413 kez okundu
 
Bir Gece Ansızın Gelebiliriz
Bir gece ansızın gelebiliriz. "Bu bir an meselesidir."
DÜNYA Haberi
Bir Gece Ansızın Gelebiliriz

Son dakika haberler, Türkiye ile Rusya heyetleri arasındaki görüşmelerden sonuç alınamadı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suriye'nin İdlib kentine yönelik askeri operasyonun sinyallerini verdi. 

 

BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ

 


Gündemin nabzı, AKP grup toplantısında seslenen Erdoğan, TSK'nın Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtları öncesinde kullandığı "Bir gece ansızın gelebiliriz" mesajıyla İdlib harekâtının an meselesi olduğunu belirtti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye rejim güçlerinin saldırıları sonucu 13 şehit verdiğimiz İdlib’e askeri operasyonun “eli kulağında” olduğu mesajını verdi. 

Muhaliflerin kontrolündeki İdlib’de yaşanan krizle ilgili Türk ve Rus heyetleri Rusya’nın başkenti Moskova’daki görüşmüş fakat görüşmeler sonuçsuz kalmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son ikazlarımızı yapıyoruz” diyerek şunları ekledi;

 

İDLİB HAREKATI BİR AN MESELESİDİR 

 

-"Şu ana kadar maalesef arzu ettiğimiz neticeye ulaşamadık. Masada bizim istediğimiz yerin çok uzağında olunduğu bir gerçektir. Türkiye, İdlib konusunda kendi harekat planını uygulamak için her türlü hazırlığını yapmıştır. ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ diyoruz. Daha açık ifadeyle İdlib harekatı bir an meselesidir."

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Bir, Gece, Ansızın, Gelebiliriz,
Yorumlar
Haber Yazılımı