Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 17:02 Bu haber 458 kez okundu
 
Canan Karatay Sağlıklı Hayat Söyleşisinden Flaş Sözler
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. C. Karatay, paketlenmis ürünleri tüketirken tüketicilerin çok dikkatli olması gerektiğinin önemle altını çizdi.
SAĞLIK Haberi
Canan Karatay Sağlıklı Hayat Söyleşisinden Flaş Sözler

Canan Karatay Fuarda İİşlenmiş Gıdalar İçin Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Bursa Büyükşehir Belediyesi (BBB) Kitap Fuarı kapsamında Merinos Atatürk KKM'de düzenlenen Sağlıklı Hayat söyleşisinden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. C. Karatay, paketlenmis ürünleri tüketirken tüketicilerin çok dikkatli olması gerektiğinin önemle altını çizdi.

Yapay Yiyecekler Hakında ki Açıklamaları

Bursa Büyükşehir Belediyesi (BBB) Kitap Fuarı kapsamında Merinos Atatürk KKM'de düzenlenen Sağlıklı Hayat söyleşisinden önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. C. Karatay, paketlenmis ürünleri tüketirken tüketicilerin çok dikkatli olması gerektiğinin önemle altını çizdi. Sağlıklı besinlerin ise hiç reklamının yapılmadığını savunan Canan Karatay, "Yapay olan ve fabrikasyon olan yiyeceklerin hiçbiri gerçek besin değildir. Bunlara damak tadına uygun olsun damak tadını artırsın diye her türlü şeker yükleniyor. Başta da çok ucuz olduğu için en tehlikeli mısır şurubu şekeri ekleniyor pancar şekeri değil. Bunlar gerçekten temelde çocuklarımızın, gençlerimizin sağlığıyla oynuyor" diye ifade etti. Doğal ve işlenmemiş fabrikasyon olmayan her gıdanın rahatlıkla yenebileceğini öne süren Canan Karatay, GDO'lu ve üzerine tarım ilaçları sıkılmış ürünlerin tehlikeli olduğunu anlattı. 

Şeker konusu Dünyada Hasaslık Kazandı

Şeker konusunda dünyada genelinde bir hassasiyet oluştuğunu aktaran Canan Karatay, "Benim yazdığım kitaplarda 20 bine yakın şekerin tehlikesiyle ilgili kanıt var. Bu kanıtlar ve yaptıgım çalışmalar bağımsız çalışmalardır. Beni kabul etmeyenler ilaç firmalarının desteğiyle araştırma yapanlar, bilim adına yapılmış çalışmalar değil ama halkımıza bilimmiş gibi sunuluyor ve insanlar kandırılıyor maalesef." Diye ifade etti.

Ben Kebabı Yerim

Kebaba karşı olmadığını ifade eden Canan Karatay, programın ardından İskender kebap yemeye gideceğini belirtti. Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıklı yaşam için önerilerini anlattığı etkinliğin ardından sevenleri ve okurları için kitaplarını imzaladı.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Canan karatay, gündemin nabzı, gündem haber, son dakika, sağlıklı günler
Yorumlar
Haber Yazılımı