Haber Detayı
27 Ocak 2020 - Pazartesi 10:53 Bu haber 435 kez okundu
 
Cemil Kazancı ve Hüseyin Özdilek'ten Rekor bağış
Elazığ için toplanan yardımlar 60 milyon tl ye yaklaşmışken 2 büyük bağış Cemil Kazancı ve cemil Özdilek'ten geldi.
GÜNDEM Haberi
Cemil Kazancı ve Hüseyin Özdilek'ten Rekor bağış

 

Gündemin nabzı son dakika haberler de bu gün,TV 8 kanalında, geçtiğimiz günlerde Elazığ depremi için bağış toğlanan programa telefonla 1 kişi bağlandı ve 1 milyon tl bağış yapmak istediğini beyan etti. Bu kisi Hüseyin Özdilekti. Hüseyin Özdilek Elazığ deprem zedeleri için toplam 1 milyon TL bağış yaptı. Bildiğiniz üzere Elazığ’da yaşanan deprem sonrası Türkiye seferber olmuştu. Tüm türkiye imkanları doğrultusunda bağışlarını esirgemiyerek birlik ve beraberliğimizi adeta mühürlüyor. 


Bağış yapanlar arasında bir isim daha vardı ; Cemil Kazancı 2 milyon TL rekor bağışta bulundu.


Elazığ ve Malatya şehirlerinde adeta yıkıma neden olan depremin yaralarını sarmak için vatandaşlar birbirine kenetlenerek depremzedelere yardımlarda bulunmaya devam ediyor.

Acun Ilıcalı'nın, başlattığı yardım kampanyasında son olarak yaklaşık 41 milyon TL toplanırken bu rakamın toplamda 60 milyon TL'yi aşması bekleniyor.

Hüseyin Özdilek'ten 1 milyon TL bağış

Tv8 ılıcaĺı'nın Kanalına yayınına bağlanan iş adamı Hüseyin Özdilek, 1 milyon TL Elazığa bağışta bulundu.. Özdilek "Allah devletimize milletimize zeval vermesin" ifadelerinde kullandı.

Rekor bağış ise Cemil Kazancı'dan geldi

Acun Ilıcalı'ya telefon ile mesaj atan Cemil Kazancı ise 2 milyon TL gibi rekor bir bağış yaptığını açıkladı.

 

  • Hüseyin Özdilek kimdir? (Biografisi)

 

Özdilek Holding'in Yönetim Kurulu Başkanılığında olan Hüseyin Özdilek, 1950'de Tokat'a bağlı Erbaa ilçesinde dünyaya geldi.

Tokat Erbaa’da bulunan Mithatpaşa İlkokulu’na 1957 yılında, kaydını yaptıran Hüseyin Özdilek, küçük yaştaki ticari aklı ile hafta sonları çakmak taşı satarak aile bütçesine katkı sağladı. Yaz tatillerinde ise tam gün boş kalan Özdilek, Tokat Erbaa’da bulunan kiremit fabrikasında çalışıyordu. Çok sürmeden 1962 yılında İlkokuldan mezun oldu. Ortaokul öğrenimini ise 1962 yılında, Tokat – Erbaa’da başladı ve 1965 yılında bitirdi. Tam manası ile iş hayatına ise aynı yıl taşındığı Bursa’da Akşam Ticaret Lisesi’nde okurken aynı zamanda dayısının havlu mağazasında çalışarak başladı.

İlk havlu mağazasını 1967 yılında, Tokat- Erbaa’daki babasının evini satarak, 14.000 Türk lirası sermaye ile hayata gecirdi. Yüksek öğrenimine ise 1969 yılında, Eskişehir Ticari İlimler Akademisi’nde başladı. Yüksek öğrenimine ise 1971 yılında geçiş yaptığı Bursa Ticari İlimler Akademisi’nde devam etti. Uludağ Üniversitesi’nden 1980 yılinda mezun oldu ve arkasından, ManisaKırkağaç’ta askerlik görevini tamamladı.


Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Cemil, Kazancı, ve, Hüseyin, Özdilek'ten, Rekor, bağış,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Cemil Kazancı ve Hüseyin Özdilek'ten Rekor bağış
Cemil Kazancı ve Hüseyin Özdilek'ten Rekor bağış
Yorumlar
Haber Yazılımı