Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 12:27
 
CENAZE NAMAZINDA COVİD 19 TELAŞI!
Cenaze namazından koronaya!!
GÜNDEM Haberi
CENAZE NAMAZINDA COVİD 19 TELAŞI!

CENAZE NAMAZINDA COVİD 19 TELAŞI!

 

 

Gündemin nabzı, son dakika, internet haberleri, Manisa-Kula’ya bağlı Narıncalıpıtrak Mahallesinde, dün sabah kalp rahatsızlığından dolayı hayatını kaybeden yaşlı bir kadın için cenaze namazı düzenlendi. Cenaze namazı ikindi vaktinde kılındı. Cenaze namazından sonra ise cenaze öncesinde rahatsızlanan yaşlı kadının kocası Salihli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınıp covid 19 testi yapıldı. Yaşlı adamın testi pozitif çıktı. 

 

İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri tarafından hemen başlatılan filyasyon çalışmaları neticesinde, cenazenin birinci derece akrabalarından 19 kişi 14 gün boyunca evlerinde karantinaya alındı. 

 

Aynı zamanda filyasyon çalışmalarının daha güvenli olarak ilerleyebilmesi için, Narıncalıpıtrak Mahallesinde ikamet eden vatandaşlardan, 24 saat boyunca evlerinden çıkmaması istendi. 

 

Filyasyon ekipleri çalışmalarını tamamladıktan sonra İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplanıp, filyasyon çalışmalarının sonucuna göre mahallenin 14 gün karantinada kalıp kalmayacağını kararlaştıracak. 

 

Filyasyon ekibi çalışmalarıni devam ettirirken, İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de, mahalle de devriye atıp, vatandaşların evlerinden çıkmaması için uyarılar yapıyor. Son dakika haberler, Manisa son dakika.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı