Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
14 Nisan 2020 - Salı 08:37
 
Ceza Infaz Yasası Meclisten Geçti
Af yasası meclisten geçti. İşte ayrıntılar.
SİYASET Haberi
Ceza Infaz Yasası Meclisten Geçti

CEZA İNFAZ YASASI MECLİSTEN GEÇTİ

Af yasası Meclis'ten geçti: Af yasası ne zaman yürürlüğe girecek? İnfaz yasası son dakika!

Hafta sonu geçen yoğun çalışmalardan sonra AK Parti ve MHP gruplarının ortak hazırladığı infaz düzenlemesine dair kanun teklifi, TBMM'den geçti. Terör, cinayet, uyuşturucu ve cinsel suçlar kapsam dışı bırakıldı. ceza infaz yasası ile 90 bin kişiye tahliye yolu görüldü. Yasa kapsamında denetimli serbestlikte bir defaya mahsus olarak 3 yıla çıkarıldı. İnfaz yasası Meclis'ten geçti. Pekiyi, af yasası Resmi Gazete'de ne zaman yayınlanacak? Af yasası ne zaman yürürlüğe girecek? Son dakika af yasası haberleri.


Koronavirüs Salgını Nedeniyle


Kabul edilen yasa ile, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı açık ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlüler ile denetimli serbestlik uygulanan hükümlüler, 31 Mayıs 2020'ye kadar izinli sayılacak. Salgının devam ederse, bu süre 2 aylık periyotlarla 3 kez uzatılabilecek.


Resmi Gazetede Ne Zaman Yayınlanacak


Yasalaşan ceza infaz yasasının Resmi Gazete'de ilerleyen günlerde yayınlanması bekleniyor.

Kaynak: Editör: S Çndk
Etiketler: Son infaz yasası, infaz yasası son dakika, son dakika infaz, infaz yasası haberleri, af yasası, af yasası son dakika, ceza infaz yasası, son dakika haberler, gündemin nabzı, koronavirüs tedbirleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı