Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 08:58
 
Christoph Daum'un biyografi kitabı çıkıyor
Her zaman sınırda: Yükselişim, düşüşüm, tüm hikayem
GÜNDEM Haberi
Christoph Daum'un biyografi kitabı çıkıyor

Christoph Daum, Fenerbahçe Almanya

 

Gündemin nabzı. Christoph Daum'un biyografi kitabı. Türkiye'de birden fazla takımda teknik drektör olarak çalışan ve Türk Takımlarına sayısız şampiyonluk tattıran Christoph Daum'un biyografi kitabı basılıyor. Kitabının can alıci konularından biri olan uyuşturucu kullandım itirafı ve mahkemede bir tanığın kendisini 2milyon mark dolandırmaya çalışmasından bahsetmesi, şimdiden en merak edilen konular arasında yer alıyor.

Beşiktaş ile Fenerbahçe'nin eski teknik adamı Christoph Daum'un hayatını ele alan kitap Almanya'da yarın satışa sunulacak. Daum'un "Her zaman sınırda: Yükselişim, düşüşüm, tüm hikayem" isimli kitabının bazı bölümleri Bild gazetesi aracılığıyla yayımlandı.

Teknik adam biyografisinde, kariyerinin en sert olaylarından biri olan kokain olayıyla ilgili de açıklamada bulundu. Almanya da olduğu dönemlerde kokain kullanmasıyla ilgi hakim karşısına çıkışından da bahsediliyor. Daha sonra Christoph Daum uyuşturucu kullandığını itiraf edip davanın para cezası ile sonuçlanmasıyla kurtuluyor.
 

 

Satın Almadığını İkram Edildiğini Belirtti

 

Kokain kullanmasının yanı sıra hiç satın almadığını ve bu işin ticaretini hiç yapmadığına değinen Daum geçen dönemin hukuki sürecindende bahsetti, "Üç ila beş gram kokain satın aldığım iddia edilmişti. Ben hiçbir zaman bir şey satın almadım. Her zaman bana ücretsiz bir şekilde ikram edilmişti" diye belirtti.

 


Tanığı Kesinlikle Tanımıyorum

 

Uyuşturucu kullanmayı ve satın almayı özendirdiği yönündeki iddiaların, saç örneğinin kabul edilemeyeceginden ve savcılıkta tanıklık yapan kişiden kaynaklı olduğundan bahseden Daum, "Ek olarak, 100 gramlık bir satın almayı harekete geçirmiştim. En azından suçlama böyleydi. Saç örneğinin kabul edilemez sonucu ve ana tanık üzerine temellendiriliyordu. Bu tanık hayatımda hiç karşılaşmadığım birisiydi. Vereceği ifadeyle beni aklamak için, avukatlarım aracılığıyla benden 2 milyon mark sızdırmaya çalıştı. Bu noktada dava artık devam etmemeliydi ama öyle olmadı, çünkü savcılık kendisinin tanıklığında ısrar etti" diye ifade etti.

 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! 
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı