Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 20:20
 
ÇİFTLİK KREDİSİ ALDI VE SONRA
Belirli bir süre sonra bölgedeki yoğun sıcak havanın da etkisiyle susuzluk ve açlığa dayanamayan kazların tamamı tavukların ise bir bölümü öldü
EKONOMİ Haberi
ÇİFTLİK KREDİSİ ALDI VE SONRA

ÇİFTLİK KREDİSİ İÇİN

 

 Gündemin nabzı. Antalya'da Geçtiğimiz günlerde eşine rastlanmamış bir olay yaşandı. Çiftlik kredisi almak için satın alınan kanatlı hayvanlar (tavuk ve kaz) susuzluk ve açlıktan telef olmuş bir şekilde bulundu.

Son dakika Antalya Candost Derneği Başkanı "Bu resmen cinayet" diyerek, şahıs hakkında şikayette bulunacaklarını belirtti. Yapılan iddialara göre Antalya'nın Döşemealtı ilçesi Odabaşı Mahallesi'nde kimliği henüz bilinmeyen bir kişi, x bankasından çiftlik kredisi alabilmek için 90'ın üstünde tavuk ve kaz satın aldı. Çiftliğini kurmak istediği araziyi de kiralayıp çitle çevirdikten sonra, kredisini aldı fakat daha sonra sebebi bilinmeyen bir nedenden ötürü ortadan kayboldu. Hayvanlar ise, kaderleriyle başbaşa kaldı.

 

KÖTÜ KOKUYLA ORTAYA ÇIKTI

Belirli bir süre sonra bölgedeki yoğun sıcak havanın da etkisiyle susuzluk ve açlığa dayanamayan kazların tamamı tavukların ise bir bölümü öldü. Bu sebeple etrafa yayılan leş kokusu üzerine çevredeki vatandaşlar rahatsız olmaya başladı ve bunun üzerine de korkunç manzara ortaya çıktı. Mahalle sakini bir kişi, ölen kaz ve tavukları cep telefonuyla görüntüledi.
 

BU RESMEN CİNAYET

Olan biten karşısında aşırı rahatsız olduğunu belirten Antalya can dost Derneği Başkanı yanık, "Bu resmen cinayet. İnsanla hayvan öldürmenin hiçbir farkı yok. Bunu her ne amaçla yaptılarsa yazıklar olsun. Her yere şikayet edip takipçisi olacağız" diye ifade etti.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı