Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 21:36 Bu haber 490 kez okundu
 
Çığ Altındaki Minibüs Şoförünün de Cenazesine Ulaşıldı.
Van-Bahçesaray karayolunda meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği çığ faciasında bugün yapılan çalışmalardan sonra 3 kişiye daha ulaşıldı bunlardan birininde minibüs şoförü olduğu anlaşıldı.
GÜNDEM Haberi
Çığ Altındaki Minibüs Şoförünün de Cenazesine Ulaşıldı.

Çığ Altındaki Minibüs Şoförünün de Cenazesine Ulaşıldı

 

Son dakika haberler, gündemin nabzı. Van-Bahçesaray karayolunda meydana gelen ve 41 kişinin yaşamını yitirdiği çığ faciasında bugün yapılan çalışmalardan sonra 3 kişiye daha ulaşıldı bunlardan birininde minibüs şoförü olduğu anlaşıldı.

 

İlk Çığ Salı Günü Düşmüştü

 

İlki salı günü yaşanan ve 5 kişinin hayatını kaybettiği, çığ faciasında dün de devam eden arama kurtarma çalışmaları esnasında yaşanan ikinci çığ faciasında ölü sayısının 41'e çıktığı bölgede arama çalışmaları bugün de devam etti. AFAD Van İl Müdürü Osman Uçar dün yaşanan faciadan yaralı olarak kurtuldu. Yerine görevlendirilen AFAD Muş İl Müdürü Veysi Ateş koordinatörlüğünde gün boyu devam eden çalışmalarda da 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

 

Minübüs şöförünün cansız bedenine ulaşıldı

 

Bulunan 3 cenazeden birinin ilk çığ faciasında çığ altında kalan minibüs şoförü Ramazan Akyol olduğu anlaşıldı. Diğer iki cenaze ise Aydın Z. ve Murat K.'ya ait. Van Valiliği Açıklama Yaptı

 

* Van-Bahçesaray kara yolunda meydana gelen çığ felaketi sonrası bugün sabah saatlerinde başlayan arama-kurtarma çalışmalarına; meteorolojik veriler, teknik heyetin sahada yaptığı incelemeler ve havanın kararması dolayısıyla bu saat itibari ile ara verilmiştir.

 

* Arama-kurtarma çalışmalarına 7 Şubat 2020 (Cuma günü) günün ağarmasıyla birlikte teknik heyetin yapacağı değerlendirme sonrası başlanacaktır.

 

* Bugün 3 kişinin daha cansız bedenine ulaşılan çığ bölgesinde, profesyonel ekipler çığ altında kaldığı değerlendirilen 1 itfaiye erinin çıkarılması için çalışma yapacaktır. 

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı