Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 15:53 Bu haber 515 kez okundu
 
Çin Başkonsolosu Corona virüsü ile ilgili açıklama yaptı. İstanbullular'a mektup
Çin Halk Cumhuriyetinin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, koronavirüs ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasına da "İstanbullulara bir mektup" adını verdi.
GÜNDEM Haberi
Çin Başkonsolosu Corona virüsü ile ilgili açıklama yaptı. İstanbullular'a mektup

İSTANBUL'LULARA MEKTUP

 

Son dakika haberler, Çin Halk Cumhuriyetinin İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, koronavirüs ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasına da "İstanbullulara bir mektup" adını verdi. Cui, virüsün, deniz ürünleriyle yayılmadığını, pazarda yasal olmayan yollarla satılan yabani hayvanlarla alakalı olduğunu düşündüklerini ancak hangi hayvandan olduğunun tespitinin yapılamadığını söyledi. Gündemin nabzı, Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, "İstanbullulara bir mektup" adıyla açıklamada bulundu. Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili konuştu.

 

ViRÜSÜN GEN DİZİSİNİ TESPİT EDEREK DSÖ İLE PAYLAŞTIK

 

Salgına neden olan virüs, Çin'in Hubei Eyaleti'ne bağlı Wuhan Şehri'nde bir deniz ürünleri pazarında ortaya çıktı. Cui, "virüsün gen dizisini araştırmalarımız sonucunda tamamen tespit edip, Dünya Sağlık Örgütü'yle (DSÖ) paylaştık." Cui, "virüs, deniz ürünlerinden bulaşmadı pazarda yasal olmayan yollarla satılan yabani hayvanlardan yayıldığını düşünüyoruz fakat henüz hangi yabani hayvan olduğunu tespit edemedik.  

 

ÇİN MUTFAĞINDA YARASANIN YERİ YOK

 

Sosyal medyada salgına sebep olduğu söylenen yarasa çorbasını içen Çinli kadının çektiği video 2016'da Güney Pasifik'te çekilmiş. Cui, 'yarasanın, Çin mutfağında ve sofralarında hiçbir zaman yer almadığını' belirtti.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Çin, Başkonsolosu, Corona, virüsü, ile, ilgili, açıklama, yaptı., İstanbullular'a, mektup,
Yorumlar
Haber Yazılımı