Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 10:54 Bu haber 875 kez okundu
 
Çinde Korkutan Ölümcül VİRÜS
Çin’de birkaç hafta içerisinde yüzlerce kişiyi etkileyen ve en az dört kişinin ölümüne yol açan virüsün, insandan insana geçtiği açıklandı.
SAĞLIK Haberi
Çinde Korkutan Ölümcül VİRÜS

Çin'den uyarı:

İnsandan insana bulaşıyor.

 

 

Çin’de birkaç hafta içerisinde yüzlerce kişiyi etkileyen ve en az dört kişinin ölümüne yol açan virüsün, insandan insana geçtiği açıklandı. Çinli yetkililer, Wuhan şehrinde başlayıp ülkenin diğer şehirlerine yayılan salgını kontrol altına almaya çalışıyor. Bir tür zatürreye yol açan virüs, son olarak 89 yaşındaki bir erkeğin ölümüne sebep oldu.  Resmi açıklamalara göre şu ana kadar 200’den fazla kişi salgına yakalandı.

 

MASKE SATIŞLARI TAVAN YAPTI

 

 

Reuters haber ajansına göre başta başkent Pekin olmak üzere birçok kentte insanlar hastalığa önlem olarak beyaz ağızlık ve maskeler satın alıyor. Çinli yetkililer daha önce benzer bir salgının 2002-2003 yıllarında yaşandığını ve Çin’de yaklaşık 800 kişinin hayatını yitirdiğini söyledi. Yetkililer henüz virüs hakkında yeterli bilgi olmadığını açıkladı ve 15 sağlık uzmanının da enfeksiyon kaptığını söyledi. Hastalığa karşı şu an bir aşı bulamadıklarını açıklayan yetkililer tedavi arayışlarını sürdürüyor.

Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Çinde, Korkutan, Ölümcül, VİRÜS,
Yorumlar
Haber Yazılımı