Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 23:09 Bu haber 742 kez okundu
 
Çinden sonra ABD 'de görülen ölümcül virüs
Ölümcül Corona virüsü ile ilgili olarak ABD'li yetkililer, Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve neredeyse bütün Çin'i etkisi altına alan virüsün ABD'nin Seattle kentinde de tespit edildiğini doğruladı.
SAĞLIK Haberi
Çinden sonra ABD 'de görülen ölümcül virüs

Son dakika, Ölümcül Corona virüsü ile ilgili olarak ABD'li yetkililer, Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve neredeyse bütün Çin'i etkisi altına alan virüsün ABD'nin Seattle kentinde de tespit edildiğini doğruladı.


Alınan haberler, 2019 Aralık ayının sonlarına doğru Çin'in 11 milyon nüfuslu Wuhan şehrinde görülan ve kısa zamanda 6 kişinin öldüğü yüzlerce insanın da hastanelik olduğu salgından etkilenenlerin sayısının 2 bine ulaşabileceği belirtilmişti.

Ölümcül Corona ABD’de de ortaya çıktığı doğrulandı.

Gündemin nabzına bomba gibi düştü, Reuters’ın yaptığı haberler'e göre, ABD Salgın Kontrol Merkezi, ülkenin kuzey batısı bölgesinde olan Seattle şehrinde hastaneye rahatsızlandıği için başvuran bir kişide Corona virüsü tespit edildiğini bildirdi.


DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ UYARILARDA BULUNDU

Dünya Sağlık Örgütü sözcüsü olan Tarık Jasareviç yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki günlerde Çin'in diğer bölgelerinde ve diğer ülkelerde daha çok vakanın görülmesini bekliyoruz” diye ifade etti.

Bu ve nebzeri türde zatürreye yol açan virüsün rastlandığı bölgelerde Çinli yetkililer vatandaşlara “sokağa çıkmayın” uyarısı yapmıştı.

 

 

Çinde ortaya çıkan ölümcül virüs. TIKLAYIN

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Çinden, sonra, ABD, 'de, görülen, ölümcül, virüs,
Yorumlar
Haber Yazılımı