Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 09:50
 
Çorbadan İnsan Parmağı Çıktı!
Yemeğinden parmak çıktı!
GÜNDEM Haberi
Çorbadan İnsan Parmağı Çıktı!

Kopan Parmak 3 Gün Sonra Bulundu

 

Gündemin nabzı, Geçtiğimiz günlerde Çerkezköy Organize sanayi bölgesindeki bir fabrikada akılalmaz bir olay oldu. Fabrikanın mutfak bölümünde çalışan aşçının parmağını yanlışlıkla kestiği iddia edildi. Turşu doğrarken parmağını kesen aşçı hastaneye kaldırıldı fakat parmağı kaybolduğu için yerine dikilemedi. Asıl olay fabrikada çalışan B.Y.'ın başına geldi. Gündemin nabzı, Olaydan 3 gün sonra fabrikada yemek yerken bir anda tabağında beliren parmakla neye uğradığını şaşıran B.Y. soluğu devlet hastanesinde aldı.
 
 

Kopan Parmağın Yarısını Yedi


Devamlı midesi bulanan B.Y. parmağın bir kısmını fark etmeden yediğini doktorlarından aldığı raporla öğrendi. Sağlığından endişelendiğini belirten B.Y. "Çalıştığım fabrikada öğle yemeğine çıktım. Yemek yerken ağzımda sert bir cisim olduğunu fark ettim. Elimi atıp ağzımdan çıkardığımda insan parmağı olduğunu anladım. Olayın ardından 2-3 gün önce aşçıbaşının parmağının koptuğunu duydum ve o olabileceğini düşündüm. Hemen hastaneye gittim ve doktor raporlarımda da yazıyor. Parmağın yarısını yemişim. Sağlığımdan endişe duyuyorum’’ ifadelerini kullandı.

 

Fabrika Aynı Yemek Firmasıyla Çalışıyor

 

Yaşanan bu talihsiz olayın ardından fabrikanın kendisini ücretsiz izne çıkardığını söyleyen B.Y.,"Çalıştığım firma hakkında suç duyurusunda bulundum çünkü çalıştığım şirket hala aynı yemek firması ile çalışıyor ve işçilere yemek veriyorlar. Herhangi bir işlem yapılmadı. Bu olayın ardından beni ücretsiz izine çıkardılar ve sus payı olarak 3 bin lira teklif ettiler. 15 gündür ücretsiz izindeyim. Maddi durumum yok ve fabrikadan aldığım maaşla geçiniyordum. Kiradayım, ailemle ben şu an zor durumdayız" diye konuştu.
 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!
 
 
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı