Bumerang - Yazarkafe
Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 17:00 Bu haber 617 kez okundu
 
Corona Virüsü Aşısı Bulundu mu?
Korona virüsü aşısı gerçek mi?
GÜNDEM Haberi
Corona Virüsü Aşısı Bulundu mu?

KORONA VİRÜSÜ AŞISINI BULDUK!

 
 
Coronavirüs'ün ilacı bulundu mu? Rusya, dünyada binlerce kişiyi etkileyen ve ölümüne sebep olan Corona virüs için bir tedavi bulduklarını açıkladı. Sıtma için kullanılan bir ilacı baz alıp geliştirilen yeni ilacın virüsün çoğalmasını önlediği düşünülüyor. 
 
Son dakika koronavirüs açıklaması Rusya Federal Biyomedikal Kurumu'ndan geldi.
 
 

Sıtma İlacı Geliştirilip Yapıldı

 
 
Koronavirüs'ün tedavisi bulundu mu? Bu ilacın 1970'li yıllardan beri sıtma için kullanılan bir ilaç baz alınıp, geliştirildiği bildirildi. Yeni geliştirilen ilacın sadece hastalığın belirtilerini azaltmakla kalmayıp, ayni zamanda virüsün çoğalmasını da engellediği öne sürüldü.
 
Koronavirüs tedavisi için Rus yetkililer geliştirdikleri ilacı "kolay ve güvenli" bir yöntem olarak tanımlıyor. Tedavinin, Corona virüs hastaları üzerinde test edileceği bildirildi. Dünyanın birçok yerinde virüse karşı sıtma ilaçları üzerinde yapılan deneyler sürüyor.
 
 

Trump, "Sıtma İlacı İyi Geliyor." Demişti

 
 
Aynı zamanda geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Donald Trump bir sıtma ilacı hakkında "Corona virüse iyi geliyor" demiş ve benzer bir sıtma ilacını alıp kullanan başka bir kişi de hayatını kaybetmişti."
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: Corona virüsü tedavisi, korona virüsü aşısı bulundu mu, son dakika korona virüs, korona virüsün tedavisi bulundumu, son dakika, internet haberleri, web haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı