google-site-verifica
Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 06:33 Bu haber 812 kez okundu
 
CORONA VİRÜSÜ SEBEBİYLE TÜRKİYE'DEKİ EN RİSKLİ ŞEHİRLER!
Son dakika corona virüsü Türkiye. Korona virüsü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Doğanay, koronavirüs salgınından dolayı Türkiye'deki en riskli illeri açıkladı.
GÜNDEM Haberi
CORONA VİRÜSÜ SEBEBİYLE TÜRKİYE'DEKİ EN RİSKLİ ŞEHİRLER!

CORONA VİRÜSÜ SEBEBİYLE TÜRKİYE'DEKİ EN RİSKLİ ŞEHİRLER! CORONA VİRÜSÜ TÜRKİYE'Yİ NE ZAMAN TERKEDECEK?

 

Son dakika corona virüsü Türkiye. Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Doğanay, koronavirüs salgınından dolayı Türkiye'deki en riskli illeri açıkladı. Doğanay Korona Virüsünün ülkeyi ne zaman terkedeceğiyle ilgili olarakta şunları söyledi.

 

Corona virüsü ülkeyi ne zaman terkedecek?

 

Son dakika korona virüsü Türkiye. Çin'de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan binlerce insanın ölümüne sebep olan corona virüsü ilerlemeye devam ediyor. En Riskli Şehirler Korona virüsü Türkiye son dakika.

 

Corona virüsünde hangi şehirler riskli?

 

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Doğanay, Türkiye’deki koronavirüs salgını için en risk taşıyan şehirleri açıkladı. Doğanay, “En riskli şehir İstanbul’dur, ikinci sırada Ankara, üçüncü sırada İzmir ve dördüncü sırada Antalya beşinci olarakta Van vardır, İran meselesi sebebiyle.” diye konuştu.

 

Normal Hayata Ne Zaman Döneceğiz?

 

Corona virüsü son dakika Türkiye. Doğanay, Tarafsız Haber Ajansına konuştu, virüsün etkisinin ne zaman azalacağı öngörüsünde bulundu. Doğanay, şöyle konuştu: "Hazirana doğru hemen hemen normal hayata yakın bir şeye döneceğimizi öngörüyorum." dedi. Corona virüsü Türkiye son dakika. Doğanay ayrıca, "Bu virüs grip gibi yayılıyor. Bulaşma yolu solunum yollarıyla bulaşıyor ve alınan önlemlerde solunum yollarıyla bulaşma önlemleri. Hapşırırken, öksürürken yapılacaklar, el yıkama gibi uygulanması gereken önlemler. Enfeksiyonun Türkiye’ye girişi bugüne kadar alınan önlemlerle gecikti. Bu başarılı bir durum." Şeklinde konuştu. Corona virüsü son dakika. Doğanay şunlarıda ekledi, "Vaka sayısı mutlaka azalacaktır yani Nisan ayında havalar açılınca, insanlar alışveriş merkezlerinden çıkınca kapalı ortamlardan dışarıya çıkınca, evler daha çok havalandırılıp, kapalı mekanlar daha çok havalandırılıp, pencereler açılır hale gelince ve diğer önlemleri de beraberinde alınca, Sağlık Bakanlığının önerileri doğrultusundaki önlemlere ilave olarak söylüyorum bu vaka sayısı Nisan’da azalacaktır. Güneşin görülmesiyle, etrafın kurumasıyla azalacaktır. Sinemalar kapatıldı, kafeler kapatıldı, okullar kapatıldı, üniversiteler kapatıldı, okullar artık online eğitim yapar hale getirildi. İki haftayı şunun için yaptık, bu dinamik bir kurul, iki hafta sonra durumu tekrar değerlendirelim." dedi.

 

Bir Kişi Kaç Kişiye Bulaştırıyor?

 

Bir kişi iki kişiye bulaştırdığında iki kişi 10 kişiye bulaştırıyor, sonrasında ise rakam çok fazla artarak devam ediyor.
Kaynak: Editör: Y. Sevinç Çendik
Etiketler: CORONA, VİRÜSÜ, SEBEBİYLE, TÜRKİYE'DEKİ, EN, RİSKLİ, ŞEHİRLER!, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı