google-site-verifica
Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 13:40 Bu haber 535 kez okundu
 
Covid19 Nedeni İle Bakanlık Geçici Kapatılacak Yerleri Duyurdu!
Korona virüsü kapsamında yeni tedbirler!
SAĞLIK Haberi
Covid19 Nedeni İle Bakanlık Geçici Kapatılacak Yerleri Duyurdu!

CORONA VİRÜSÜNDEN DOLAYI GEÇİCİ OLARAK KAPATILACAK YERLER

 
 

Koronavirüs Türkiye son dakika. Bakanlık, geçici olarak kapatılacak yerleri duyurdu. 

 
 
Son dakika corona virüsü haberleri. İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine koronavirüs konulu ek bir genelge daha yolladı. Genelge ile vatandaşların bir arada bulunmaları ve yapılan işlem sırasında birçok kez fiziksel temasın olması sebebiyle berber, kuaför, güzellik merkezlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durduruldu.
 
 

Yeni Tedbirler

 
 
Koronavirüs Türkiye son dakika. Korona virüsü salgınının yayılmasını önlemek ve vatandaşları korumak amacıyla İçişleri Bakanlığı tedbirleri artırmaya devam ediyor. Daha önce bazı umuma açık yerlerin faaliyetlerinin geçici süreliğine durdurulması için il Valiliklerine genelgeler gönderen İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde yeni tedbirler aldı. 
 
 
Genelge ile fiziksel temasta bulunulan bu nedenlede virüsün yayılımını artırarak vatandaşlar açısında riskli yerler olan; berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb. işyerlerinin faaliyetleri geçici süreliğine durduruldu. 
 
 
Bakanlık söz konusu bu tedbirlere dair vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içerisinde ilgili Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması/uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.
Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Etiketler: Covid19, Nedeni, İle, Bakanlık, Geçici, Kapatılacak, Yerleri, Duyurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı