Verification: e2e9b2b6fc341cbc yandex-verification: e2e9b2b6fc341cbc meta name="googlebot" content="indexs, follov" />
Reklam, reklam vermek istiyorum
Haber Detayı
28 Ocak 2021 - Perşembe 17:51
 
Cuma mesajları resimli yeni
Güneşin üzerine doğduğu en hayırlı gün cuma günüdür.
GÜNDEM Haberi
Cuma mesajları resimli yeni

Cuma mesajları resimli yeni

 

Güneşin üzerine doğduğu en hayırlı gün cuma günüdür.


Cuma günü öyle bir an vardır ki, işte o anda dua eden mümin bir müslüman kulun duası geri çevrilmez. Müslüman din kardeşlerin mübarek günlerde bağlarını daha da güçlendiren ayet ve hadisli cuma mesajları sizler için derledik.

ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Cuma mesajları resimli paylaş whatsapp durumları
 

Cuma mesajları ayetli

"De ki: "Şahitlik bakımından hangi şey daha büyüktür?" De ki: "Allah benimle sizin aranızda şahittir. İşte bu Kur'an bana, onunla sizi ve eriştiği herkesi uyarayım diye vahyolundu. Gerçekten siz mi Allah ile beraber başka ilahlar olduğuna şahitlik ediyorsunuz?" De ki: "Ben şahitlik etmem. O, ancak tek bir ilahtır ve şüphesiz ben sizin Allah'a ortak koştuğunuz şeylerden uzağım." Hayırlı CUMALAR"

"Öyleyse yalnız beni anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin, sakın nankörlük etmeyin. Ey iman edenler! Sabır ve namazla Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir. (BAKARA suresi 152-153. ayetler) Hayırlı CUMALAR"

"Âl-i İmrân, 3/190 - “Göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün farklı oluşunda aklıselim sahipleri için elbette ibretler vardır.” Hayırlı CUMALAR"

"Allah'ın rahmetinin eserlerine bak! Yeryüzünü ölümünden sonra nasıl diriltiyor. Şüphe yok ki, o ölüleri de elbette diriltecektir. O her şeye hakkıyla gücü yetendir. Hayırlı CUMALAR"

"Hani o gençler mağaraya sığınmışlardı da, "Ey Rabbimiz! Bize katından bir rahmet ver ve içinde bulunduğumuz şu durumda bize kurtuluş ve doğruluğa ulaşmayı kolaylaştır" demişlerdi. Hayırlı CUMALAR"

 

Cuma mesajları hadisli

"Şüphesiz Yüce Rabbiniz hayâ sahibi ve cömerttir. Kulu (dua etmek için) O'na ellerini kaldırdığı zaman, o elleri boş çevirmekten hayâ eder."


"Allahümme inneke afüvvün tühıbbü`l-afve fa`fu annî: Allah`ım sen çok affedicisin, affı seversin, beni affet."

"Buhârî, Et’ıme, 54 - “Güzel ve bereket dilekleriyle dolu, ama bir o kadar yetersiz olan ve dilimizden düşürmediğimiz, vazgeçemediğimiz tüm övgülerle sana çokça hamdediyoruz ey Rabbimiz!”

"Allahım! Nefsime takvasını ver ve nefsimi (her turlu kotu şeylerden) temizle, Sen temizleyenlerin en hayırlısısın. Sen nefsimin dostu ve mevlasısın."

"Yarabbi dilimizden duayı, gönüllerimizden güzelliği, evimizden bereketi eksiltme!"

"Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun."

"Tirmizî, Deavât, 94 - “Allah’ım! Sen yardım istenilensin, dualar ancak sana ulaşır, duaları sen kabul edersin, güç ve kuvvet ancak Allah ile birlikte vardır.”

"İbn Ebu Şeybe, Dua, 135 - “Allah’ım! Bizi bağışla, bize merhamet eyle, (ibadetlerimizi, hayır ve hasenatlarımızı, dualarımızı) kabul eyle, bizi cennete koy, bizi cehennemden azat eyle.”

"Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.
Regaip kandiliniz mübarek olsun."

"Buhari, Ezan, 149 - “Allah’ım! Şüphesiz ben nefsime çok zülmettim, günahları bağışlayacak olan yalnız sensin. Öyleyse katından bir af ile beni bağışla. Bana merhamet et, çünkü bağışlaması ve rahmeti çok olan sadece sensin.”


Sizin İçin Seçtiklerimiz

Resimli cuma mesajlarıCuma mesajları resimli yeni 2021

Cuma mesajlarıCuma Mesajları Resimli

ŞOK aktüelŞOK aktüel ürünler kataloğu
 

Kaynak: Editör: Serkan Çendik
Yorumlar
Haber Yazılımı